Płatki magnezowe

Płatki magnezowe do kąpieli przeznaczone są dla wszystkich osób aktywnych fizycznie oraz tych, którzy skarżą się na wszelkie dolegliwości mięśniowo-stawowe. Płatki magnezowe pozwolą nam przygotować relaksującą i odprężającą kąpiel w zaciszu domowej łazienki. Taka regeneracyjna kąpiel zapewni nam doskonałe samopoczucie oraz spokój ducha na cały tydzień! Płatki magnezowe nasz sklep proponuje jako płatki do kąpieli zawierające naturalny magnez pochodzący z prehistorycznego minerału o nazwie biszofit. Magnez to bardzo ważny pierwiastek śladowy, który pozwala na regenerację organizmu, steruje działaniem układu mięśniowego i sercowego, reguluje działanie wielu hormonów i gospodarkę energetyczną całego ciała. Płatki magnezowe są idealnym produktem dla wszystkich skarżących się na dolegliwości stawowe, kostne oraz mięśniowe. Po gorącej kąpieli skóra jest rozluźniona, a napięcia mięśniowe zmniejszają swoją dotkliwość. Płatki magnezowe do kąpieli stosujemy przez rozpuszczenie ich w wannie z gorącą wodą. Wystarczy tylko pół godziny kąpieli, abyśmy odczuli wyraźną ulgę, zregenerowali zmęczone po ciężkim dniu ciało i ukoili skołatane nerwy. Kąpiel magnezowa zapewnia uczucie odprężenia i odczuwalnie zmniejsza dolegliwości związane z chorobami mięśni i stawów.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 20

Płatki magnezowe – życiodajna siła

Magnez jest istotnym pierwiastkiem śladowym w naszym organizmie. Jego znaczenie dla naszego ciała jest tak wielkie, że trudno jest wskazać najważniejszą jego funkcję czy pojedynczy proces, który wspomaga. Niedobory magnezu prowadzić mogą do różnych powikłań, jak drżenie i skurcze mięśni, zaburzenia rytmu pracy serca oraz słabsza kondycja włosów i paznokci, a nawet migreny czy też depresja. Niestety, biorąc pod uwagę współczesne standardy żywienia, gdzie jedzenie jest wysoce przetworzone i nierzadko brakuje mu wielu niezbędnych składników odżywczych, ludzie z łatwością popadają w niedobory pierwiastków śladowych, w tym również magnezu. By zapobiegać takim sytuacjom, możemy oczywiście stosować suplementację w postaci tabletek. Wiele osób jednak nie wie, że braki magnezu możemy uzupełnić również w inny sposób. Jaki? Odpowiedź to płatki magnezowe do kąpieli.

Kąpiel magnezowa – domowe SPA

By przygotować sobie relaksującą kąpiel magnezową, wystarczy do gorącej wody dodać dwóch szklanek (około 500 g) płatków magnezowych do kąpieli. Taka dawka jest przewidziana na jedną wannę wody. Oprócz tradycyjnej kąpieli możemy płatki magnezowe stosować również do moczenia stóp. W tym przypadku zalecana ilość produktu to około 100 gram. Prócz oczywistego efektu, jakim jest lepsze wchłanianie magnezu przez skórę, dodatkową zaletą jest złagodzenie podrażnień. Czas, jaki powinniśmy poświęcić na taki zabieg to około pół godziny. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że prócz płatków nie stosujemy innych środków, takich jak płyny do kąpieli, mydła czy żele. Po skończonej kąpieli powinniśmy dokładnie opłukać całe ciało bieżącą wodą. Należy też pamiętać, że skóra po kąpieli może szczypać czy drapać. Jest to normalny objaw, który szybko mija i zanika przy regularnym zażywaniu takich kąpieli. Polecamy stosować płatki magnezowe do kąpieli wieczorami, gdyż kąpiel ułatwia zasypianie.

Kąpiele magnezowe – dla kogo?

Stosowanie płatków magnezowych do kąpieli jest naturalnym i bardzo skutecznym sposobem na przyswajanie magnezu przez ludzki organizm. Kąpiele powinniśmy stosować zawsze wtedy, gdy czujemy się zmęczeni po ciężkim dniu w pracy bądź wtedy, gdy stres wpłynął negatywnie na nasze samopoczucie. Kąpiele magnezowe są doskonałym sposobem na pozbycie się toksyn z organizmu, które usuwane są przez rozszerzone pory w skórze. Stosowanie balneoterapii (czyli m.in. kąpieli magnezowych) przez osoby starsze, które uskarżają się na dolegliwości układu stawowo-mięśniowego, w szczególności kręgosłupa, jest doskonałą receptą na zmniejszenie dyskomfortu. Kąpiele magnezowe stosowane bezpośrednio przed snem poprawiają jego jakość, a rano budzimy się wypoczęci.

Produkt idealnie nadaje się też do przygotowania kąpieli magnezowych dla stóp. Są one zbawienne po całym dniu spędzonym w obuwiu na wysokich obcasach. Kąpiel magnezowa przygotowana w misce z ciepłą wodą oraz niewielką ilością płatków magnezowych relaksuje zmęczone nogi i zmniejsza opuchliznę stóp. Kąpiel taka pomocna jest również jako przygotowanie do zabiegów kosmetycznych, np. pedicure.