Sól magnezowo-potasowa

Nasz sklep oferuje naturalną sól magnezowo-potasową z kopalni w Kłodawie. Kąpiele z dodatkiem soli magnezowo-potasowej pozwalają się odprężyć, a regularne ich zażywanie wpływa pozytywnie na skórę. Szczególnie polecane są dla wszystkich, którzy wykonują pracę obciążającą fizycznie lub psychicznie jako jeden ze sposobów na relaks. Mają one także zastosowanie w leczeniu niektórych chorób skóry. Naturalna sól magnezowo-potasowa pochodzi z niezwykłego pokładu solnego kopalni w Kłodawie. Zawiera mieszankę takich minerałów, jak: karnalit, kizeryt, halit i anhydryt. Kąpiele w 3% roztworze soli magnezowo-
-potasowej zmniejszają dolegliwości stawowe, regulują samopoczucie i pozytywnie wpływają na układ nerwowy oraz poprawiają ukrwienie skóry. Działają wspomagająco przy leczeniu łuszczycy, niektórych chorób reumatologicznych, stanów pourazowych narządów ruchu i podobnych schorzeń. Wspomaga również leczenie łuszczycy

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Sól magnezowo-potasowa, czyli regeneracja stawów i mięśni

Regularne stosowanie kąpieli z solą magnezowo-potasową redukuje skłonności do okresowych bólów mięśni i stawów związanych ze zmianami pogody bądź przemęczeniem oraz zwiększa odporność organizmu na wysiłek fizyczny. Może być też stosowana wspomagająco przy leczeniu niektórych schorzeń reumatologicznych i neurologicznych takich jak: choroba zwyrodnieniowa stawów, gościec reumatoidalny, rwa kulszowa na tle zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, stany pourazowe narządu ruchu i inne.

Ulga dla stóp – moczenie w wodzie z solą magnezowo-potasową

Sól magnezowo-potasowa (sklep) znakomicie nadaje się również do regularnej pielęgnacji stóp, zwłaszcza dla osób aktywnych fizycznie, do stosowania po biegach, długich spacerach itp. Sprawdzi się doskonale zarówno u zawodowych sportowców, jak i osób, które codzienną pracę wykonują głównie w pozycji stojącej, takich fryzjerki, laborantki czy kosmetyczki.

Zdrowa i piękna skóra

Kąpiele z solą magnezowo-potasową mają pozytywny wpływ na wygląd oraz zdrowie naszej skóry, która dzięki minerałom w wodzie staje się jędrniejsza, bardziej napięta i pozbawiona przebarwień.