Sól z Morza Martwego

Sól z Morza Martwego sklep Mg12.pl poleca jako suplement diety sól z Morza Martwego. Dzięki bogatemu w minerały składowi sól z Morza Martwego zapewnia wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne, lecznicze i terapeutyczne. Właściwości lecznicze tej bogatej w minerały soli są wykorzystywane od tysiącleci. Sól z Morza Martwego może się poszczycić wysokimi stężeniami krzemu, wapnia, magnezu, potasu, żelaza, jodu, fluoru, bromu, sodu, glinu, bromu oraz wielu innych pierwiastków i związków chemicznych, których obecność wzmacnia i regeneruje skórę. Ekstensywne badania naukowe potwierdzają właściwości soli z Morza Martwego i dokumentują jej niezwykłą skuteczność w terapii wielu schorzeń dermatologicznych, w tym takich chorób jak alergie skórne, łuszczyca, choroby łojotokowe, czy trądzik młodzieńczy. Dodatkowo sól z Morza Martwego do kąpieli głęboko oczyszcza skórę, łagodzi podrażnienia i stany zapalne oraz przeciwdziała powstawaniu egzemy.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Czym wyróżnia się sól z Morza Martwego?

Skład minerałów w wodzie z Morza Martwego różni się od wody z oceanu. Zazwyczaj za zasolenie wody morskiej odpowiada w 97.% chlorek sodu NaCl, czyli znana wszystkim sól kuchenna. W Morzu Martwym sól ta stanowi tylko 8% składu mineralnego.

Woda z Morza Martwego zawiera 53% chlorku magnezu i 37% chlorku potasu. Dodatkowo w śladowych ilościach obecne są w niej również sód, chrom, cynk, mangan, miedź, żelazo i wiele innych pierwiastków. Oprócz chlorków, sól z Morza Martwego zawiera też bromki, jodki, siarczany i węglany. Stężenie siarczanów SO42- jest bardzo małe, natomiast stężenie bromków w wodzie jest najwyższe na świecie.

Sól z Morza Martwego – odnowa skóry

Prowadzone w laboratoriach na całym świecie badania dostarczają dowodów na to, że stosowanie soli z Morza Martwego do kąpieli może skutecznie wspomagać leczenie łuszczycy, grzybic, różnego rodzaju zmian zapaleniowych skóry, w tym także atopowego zapalenia skóry. Pozwala również skutecznie walczyć z trądzikiem i wypryskami skórnymi. Szczególnie polecana jest do walki z uporczywym trądzikiem młodzieńczym.

Po kąpieli w soli z Morza Martwego skóra ma zapewnioną całkowitą odnowę biologiczną – następuje rewitalizacja tkanek oraz głębokie oczyszczenie skóry, a także absorbcja nadmiaru tłuszczu i usunięcie obumarłych komórek naskórka. Zabiegi pobudzają układ krążenia, przyspieszają naturalne wydalanie toksyn z organizmu, wspomagają naturalną regenerację komórek, utrzymują właściwy poziom nawilżenia skóry i zapobiegają jej przedwczesnemu starzeniu.

Kuracje solą z Morza Martwego są bardzo skuteczne w zwalczaniu cellulitu, tkanki tłuszczowej oraz rozstępów. Po zabiegach z zastosowaniem soli z Morza Martwego skóra staje się gładka, jędrna i rozświetlona.

Sól z Morza Martwego do kąpieli – ulga dla skołatanych nerwów

Sól z Morza Martwego możemy również stosować w stanach depresyjnych i schorzeniach nerwicowych (kąpiele solankowe). To możliwe, ponieważ ludzki organizm jest w stanie uzupełniać niedobory magnezu przez skórę w czasie kąpieli. Warunkiem jest odpowiednie stężenie soli wynoszące minimum 1% (ze względu na stężenie fizjologiczne soli w organizmie człowieka wynoszące 0,9%, w roztworach o niższym stężeniu niż roztwór fizjologiczny proces wymiany jonów magnezu przez skórę będzie zachodzić w odwrotnym kierunku).

Sól z Morza Martwego do kąpieli – jak stosować?

Wannę powinniśmy napełnić wodą o temperaturze około 38 stopni Celsjusza. Powinniśmy unikać zarówno kąpieli w zbyt gorącej, jak i zbyt zimnej wodzie. Następnie należy dodać sól z Morza Martwego w ilości zależnej od objętości wody w wannie. Należy pamiętać, aby stężenie soli było podobne do wody w Morzu Martwym, tj. 30%. Jest to mniej więcej objętość trzech szklanek. Relaksująca i terapeutyczna kąpiel powinna trwać 20 min.

Po kąpieli powinniśmy dokładnie spłukać ciało wodą. By uzyskać najlepsze rezultaty warto zaraz po kąpieli zawinąć się w ciepły ręcznik i odpocząć jeszcze przez godzinę.