Blog

 • Czyszczenie solą epsom Kuracja solą Epsom: przebieg, efekty i przeciwwskazania

  Wątroba jest narządem wewnętrznym, który w dużej mierze odpowiada za ogólny stan zdrowia organizmu. Od jej pracy zależy m. in. kondycja układu pokarmowego, serca, mózgu czy układu limfatycznego.

  (więcej…)
 • cytrynian magnezu Magnez w wersji ultra

  W telewizji oraz internecie jest całe mnóstwo reklam preparatów magnezowych, których producenci zapewniają nas o niemal cudownych właściwościach swojego produktu. Redukcja zmęczenia, poprawa jakości snu, lepsze funkcjonowanie mięśni, koncentracja, pamięć itd.

  (więcej…)
 • młody jęczmień Młody jęczmień – zielony superfood

  Młody jęczmień to prawdziwa skarbnica witamin, minerałów, enzymów i aminokwasów, których organizm sam nie jest w stanie wytworzyć. To jedno z najlepszych źródeł substancji odżywczych skoncentrowanych w jednym naturalnym suplemencie. Po prostu superfood.

  (więcej…)
 • msm siarka organiczna Czy nasz organizm potrzebuje siarki?

  Siarka budzi w nas raczej nieprzyjemne skojarzenia, może ze względu na charakterystyczny zapach lub skojarzenia z piekielnymi czeluściami. Nie powinna, bo to jeden z trzech najważniejszych minerałów w ciele człowieka.

  (więcej…)
 • odtruwanie wątroby Sól Epsom w walce z toksynami

  Moda na zdrowy tryb życia zagościła w Polsce na dobre. Zmiany nawyków żywieniowych, rezygnacja z nałogów czy zainteresowanie aktywnością fizyczną to nie frazy z noworocznych postanowień, ale opis rutyny dnia codziennego znamienitej większości. W głowie kołaczą się myśli: co można zrobić jeszcze dla swojego organizmu? Przed decyzją o suplementacji farmakologicznej, warto zapoznać się z katalogiem naturalnych metod zwiększania odporności i walki z toksynami. 

  (więcej…)
 • Zimowy trening - regeneracja Regeneracja po treningu w okresie jesienno-zimowym

  Regeneracja ciała po treningu to jedna z podstawowych czynności, o którą musi zatroszczyć się każdy sportowiec – ten zawodowy i ten amatorski.

  (więcej…)
 • oliwa magnezowa a skóra Oliwa magnezowa na dolegliwości kostno-stawowe

  Niedobory magnezu niebezpieczne dla zdrowia oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu

  (więcej…)
 • Magnez inaczej niż przyjmowany w tabletkach

  Stopień wchłaniania suplementów magnezowych zależy od wielu czynników, takich jak jego postać, kondycja flory bakteryjnej jelit, poziom zakwaszenia przewodu pokarmowego, wydzielanie insuliny oraz parathormonu.

  (więcej…)
 • magnez przez skórę Magnez przez skórę nie tylko w domowej wannie

  Kąpiele magnezowe w biszoficie – chlorku magnezu – i kizerycie – siarczanie magnezu, soli Epsom – czyli produktach marki Mg12 są już dobrze znane amatorom domowej balneoterapii.

  (więcej…)
 • Sól Epsom codzienne zastosowanie Regeneracja ciała w kąpieli magnezowej. Magnez Ojca Beno.

  Historia pokazała, że kąpiele magnezowe stosowane były także przez osoby, które szukały pomocy w momencie, gdy ówczesna medycyna nie była w stanie zaradzić. Przeczytajcie artykuł o kuracji Ojca Beno.

  (więcej…)