Blog

 • Magnez inaczej niż przyjmowany w tabletkach

  Stopień wchłaniania suplementów magnezowych zależy od wielu czynników, takich jak jego postać, kondycja flory bakteryjnej jelit, poziom zakwaszenia przewodu pokarmowego, wydzielanie insuliny oraz parathormonu.

  (więcej…)
 • magnez przez skórę Magnez przez skórę nie tylko w domowej wannie

  Kąpiele magnezowe w biszoficie – chlorku magnezu – i kizerycie – siarczanie magnezu, soli Epsom – czyli produktach marki Mg12 są już dobrze znane amatorom domowej balneoterapii.

  (więcej…)
 • Sól Epsom codzienne zastosowanie Regeneracja ciała w kąpieli magnezowej

  Czym jest magnez Ojca Beno i w jaki sposób można go suplementować?

  Ojciec Beno, członek Zakonu Jezuitów, będąc w średnim wieku zmagał się z potężnymi bólami kręgosłupa.

  (więcej…)
 • Oczyszczanie wątroby solą Epsom

  Ogólne zdrowie i niezakłócona praca wszystkich narządów wewnętrznych w dużej mierze zależy od stanu wątroby, jednego z najważniejszych organów mających wpływ na funkcjonowanie układu krwionośnego, oddechowego, trawiennego czy wydalniczego. O jej kondycję należy zatem dbać z dużą starannością. Oferujemy Państwu skuteczną kurację, która pozwoli na odwrócenie niekorzystnych zmian, jakie w niej zaszły, usprawnienie jej funkcjonowania i usunięcie nagromadzonych toksyn.

  (więcej…)
 • balneoterapia Balneoterapia podczas kąpieli magnezowej w domowym zaciszu

  Balneoterapia wykorzystuje dobroczynne właściwości wody, uznawanej za źródło witalności i dobrego samopoczucia. Aby kąpiel niosła za sobą jeszcze większe korzyści dla zdrowia, warto dodać do niej cenne pierwiastki. Jednym z nich jest magnez zawarty w chlorku magnezu, którego walory podkreślał Ojciec Beno – twórca słynnej kuracji uzupełniającej jego niedobory. Na czym polega kąpiel magnezowa i jak wpływa na organizm?

  (więcej…)
 • sól epsom, sól gorzka, siarczan magnezu, sól angielska Kuracja magnezowa Ojca Beno a chlorek magnezu

  Coraz więcej ludzi na świecie zaczyna mieć problemy ze zdrowiem, które wywołane są w większości brakiem lub niedoborem magnezu.

  (więcej…)
 • Nowe metody uzupełniania magnezu Lecznicze właściwości chlorku magnezu

  Czym jest chlorek magnezu?

  Chlorek magnezu to bezbarwne i bezwonne kryształy, ewentualnie płatki, które bardzo łatwo rozpływają się pod wpływem wilgoci. Zarówno chlor, jak i magnez należą do podstawowych makroelementów tej substancji. Chlorek magnezu jest solą magnezową, która należy do związków nieorganicznych. Pomaga on w stymulacji białych krwinek i całego układu immunologicznego. Właściwości te zostały odkryte na początku minionego stulecia. Może on być wykorzystany, jako codzienny suplement diety.

  (więcej…)
 • Sól Epsom codzienne zastosowanie Sól Epsom i jej codzienne stosowanie

  Sól gorzka zwana inaczej solą Epsom, angielska znana jest od dawna  ze swoich niezwykłych właściwości i korzyści dla zdrowia. Ze względu na zawartość siarki i magnezu, sól gorzka doskonale wpływa na poprawę kondycji organizmu. Działa przede wszystkim regenerująco, odkwaszająco oraz odtruwająco. Ponadto działa przeciwzapalnie, antyłojotokowo.

  (więcej…)
 • sól epsom, siarczan magnezu Sól Epsom i jej zawrotna kariera

  Jednym ze związków, którego dobroczynne właściwości są znane od pokoleń jest siarczan magnezu (zwany inaczej solą Epsom lub solą gorzką). Czym właściwie jest i dlaczego w ostatnim czasie robi tak zawrotną karierę?

  (więcej…)
 • sól epsom, sól gorzka, siarczan magnezu, sól angielska Siarczan magnezu? Sól Epsom? Angielska? Co to jest i co warto o niej wiedzieć?

  Słyszeliście o soli Epsom? A o siarczanie magnezu? A o soli gorzkiej? A może angielskiej? A wiecie, że te wszystkie nazwy określają jedną z najbardziej przydatnych soli do kąpieli?

  (więcej…)