Sól magnezowo-potasowa KŁODAWSKA Mg12 ODNOWA 4kg

55,90 

Nieoczyszczona sól z kopalni w Kłodawie o dużej zawartości magnezu oraz potasu. Idealna do codziennej regeneracji i pielęgnacji, nie tylko po ciężkim dniu, ale również dla sportowców po intensywnym wysiłku.

Super jakość w konkurencyjnej cenie. Duże opakowanie.

Produkt dostępny również w małym opakowaniu.

Na stanie


OKAZJA:
Ten produkt dostępny jest również w zestawach w obniżonych cenach. Kupując razem, zapłacisz taniej nawet do 10%! Oto lista najbardziej popularnych pakietów:


Więcej zestawów promocyjnych znajdziesz na tej stronie.

Opis

Nasza sól magnezowo-potasowa pochodzi z pokładów kłodawskich zwanych karnalitowcem kizerytowym. Jest nieoczyszczona, może mieć w sobie drobiny piasku i drobnego żwirku. Naturalnie regeneruje organizm w codziennej pielęgnacji i jest szczególnie polecana osobom z symptomami fizycznego i psychicznego wyczerpania.

Sól kłodawska do kąpieli zawiera składniki aktywne, które poprawiają ukrwienie skóry i ogólny wygląd ciała – można jej używać np. do regularnej pielęgnacji stóp. Sól magnezowo-potasowa jest szczególnie polecana osobom odczuwającym fizyczne lub psychiczne wyczerpanie.

Pochodzenie soli magnezowo-potasowej Mg12 ODNOWA

Sól kłodawska do kąpieli to naturalna mieszanina minerałów: karnalitu, kizerytu, halitytu i anhydrytu – soli magnezowych, siarkowych i chlorkowych (solnych). Pokłady soli kamiennej pochodzą z Kłodawy, gdzie znajduje się słynna polska kopalnia soli.

Kąpiel mineralna z dodatkiem soli kłodawskiej (soli magnezowo-potasowej) jest wskazana bez względu na rodzaj skóry. Nasza sól ma nie tylko jony chlorkowe, lecz również jony magnezowe i potasowe. Sól Mg12 ODNOWA to nieoczyszczona, naturalna sól kamienna, bez antyzbrylaczy oraz dodatków zapachowych.

Właściwości soli magnezowo-potasowej

Ze względu na delikatne działanie, sól kłodawska do kąpieli może być stosowana regularnie jako podstawowy element do regeneracji całego ciała. Odczucie głębokiego odprężenia organizmu zapewni seria kąpieli. Można ją także polecić do zwalczania okresowych bólów mięśni, na dolegliwości stawowe oraz jako doskonały środek relaksujący.

Jak zażywać kąpieli?

Sól kłodawska do kąpieli może być stosowana do regularnej pielęgnacji stóp i całego ciała (po kąpieli nie zapomnij oczyścić ciała). Strumień ciepłej wody z prysznica pomoże skutecznie spłukać sól. Pozostawienie minerałów na skórze mogłoby doprowadzić do jej nadmiernego wysuszenia i złuszczenia naskórka. Taka kąpiel daje uczucie głębokiego odprężenia całego ciała. Na koniec wystarczy osuszyć skórę ręcznikiem.

Sól kłodawska do kąpieli nie wysusza naskórka, pozostawiając go delikatnym i ujędrnionym, dając efekt aksamitnej skóry. Polepsza ogólny wygląd skóry, ponieważ kąpiele poprawiają jej ukrwienie – pod warunkiem, że wprowadzi się do pielęgnacji regularne stosowanie soli. Nie zapomnijmy spłukać ciała wodą po zabiegu!

Mieszanina minerałów pomocna w leczeniu łuszczycy

Sól magnezowo-potasowa zmniejsza skłonności do występowania czasowych dolegliwości mięśniowych i kostno-szkieletowych. Zalecana jest dla osób wyczerpanych fizycznie i psychicznie, gdyż przynosi niemal natychmiastową regenerację – wystarczy zażyć kąpieli z dodatkiem soli. Optymalna temperatura kąpieli w soli kłodawskiej magnezowo-potasowej to około 38 stopni C.

Kąpiel mineralna pomaga w leczeniu łuszczycy, a zabiegi moczenia stóp w solach magnezowo-potasowych zmniejszają odczucie ciężkich nóg. Sól kamienna zwiększa odporność i przynosi uczucie głębokiego odprężenia całego organizmu. Mogą jej używać pacjenci, którym dokucza choroba zwyrodnieniowa stawów i w niektórych schorzeń reumatologicznych.

Kąpiele likwidują dolegliwości stawowe, a także zmniejszają napięcie, gdy prowadzisz bardzo intensywny tryb życia osobistego. Najskuteczniej działa seria kąpieli i regularne stosowanie soli magnezowo potasowej.

Sposób stosowania soli

Sól magnezowo-potasową z Kłodawy powinno stosować się w jej 3% roztworze, więc należy użyć odpowiedniej ilości w zależności od tego, w czym z niej korzystamy. Jeśli to wanna o pojemności 100 litrów napełniona do połowy, powinniśmy użyć około 1-1,5kg. Stosowana w misce – odpowiednio mniej.

Woda, której należy użyć powinna być gorąca – około 38 stopni – i nie zawierać żadnych detergentów (można użyć kilka kropel olejku eterycznego, by zafundować sobie dodatkowo aromaterapię). Kąpiel powinna trwać około 20 minut, a następnie powinno się spłukać ciało pod bieżącą wodą.

Ograniczenia w stosowaniu

Przed stosowaniem kąpieli solankowych należy zawsze przeprowadzić wywiad ze specjalistą w kierunku przeciwwskazań do ich stosowania.

Posiadamy mniejsze opakowanie o wadze 1kg.

Informacje dodatkowe

Waga 4,1 kg
EAN

Linia

Producent

Typ

Zastosowanie

, , , , , , ,