Promocja!

Sól Epsom (100% kizeryt) Mg12 ODNOWA 1kg KORALOWE

17,90 

Siarczan magnezu (inaczej: sól Epsom, sól gorzka, sól angielska) w najczystszej, naturalnej postaci. Idealny do kąpieli w gorącej wodzie, w której relaksuje i oczyszcza organizm z toksyn. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Czysta chemicznie,

Tygodniowa kuracja do zastosowania w wannie lub jako kąpiel relaksująca dla stóp, ale także do stosowania wewnętrznego.

UWAGA: JEST NOWA WERSJA OPAKOWANIA – EDYCJA 2024.

Również w większym, czterokilogramowym opakowaniu.

Brak w magazynie

Opis

Nasza Sól Epsom to najczystszej postaci magnezowa solanka do samodzielnego przygotowania kąpieli w domowym zaciszu. Sól Epsom, inaczej sól angielska lub gorzka to związek chemiczny o nazwie siarczan magnezu. Sól Epsom Mg12 to czysty, naturalny minerał (kizeryt), który po rozpuszczeniu w wodzie przynosi ulgę, oczyszczenie skóry i organizmu z toksyn. Działa bakteriobójczo oraz przeciwgrzybiczo, więc skóra będzie odprężona, odkażona. Wspomaga również proces gojenia ran. Warto wspomnieć, że nasza sól jest czysta chemicznie, dlatego też amatorzy stosowania produktu wewnętrznie, mogą z niej skorzystać.

Pochodzenie soli Epsom Mg12

Nasza sól pochodzi ze złóż na terenie niemieckiej Saksonii. Kizeryt to minerał osadowy, powstały w czasach prehistorycznych. Zawarty w soli magnez oraz inne regenerujące pierwiastki śladowe działają na ciało człowieka odprężająco, przy czym wchłaniany przez skórę magnez jednocześnie uzupełnia jego niedobory. Z kolei siarka odpowiada za działanie odkażające, bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne. Usuwa toksyny z organizmu poprzez wiązanie kationów siarki z metalami ciężkimi. Nasz produkt jest wegański, bezglutenowy oraz czysty chemicznie.

Właściwości i zastosowanie

Kąpiel w solance magnezowej to idealny sposób na regenerację i oczyszczenie organizmu z toksyn. Należy pamiętać, że profilaktyczna – raz w tygodniu – kąpiel solankowa pozwala usunąć powstałe grzyby na skórze jak również zabezpiecza skórę antybakteryjnie. Nasz produkt znakomicie się również sprawdza w zakresie kąpieli magnezowych dla stóp. Jest to zbawienne rozwiązanie dla osób, które przez większość dnia noszą niewygodne obuwie. Taka kąpiel dostarczy ulgi zmęczonym stopom i opuchniętym kostkom. Siarczan magnezu to również bardzo dobry sposób na usunięcie metali ciężkich z organizmu, gdyż siarka aktywnie się z nimi wiąże. Siarka wchodzi w skład wielu aminokwasów, których niedobory prowadzą do zrogowaceń naskórka, nadmiernej łamliwości oraz wypadaniu włosów i paznokci.

Wewnętrzne zastosowanie soli Epsom ma działanie przeczyszczające i usuwające toksyny z organizmu.

Sposób użycia soli Epsom

Kąpiel w soli Epsom rekomendujemy przygotować na bazie bardzo ciepłej wody, w której sól idealnie się rozpuści. Nasze zalecenie to około 500 gram soli Epsom na wannę standardowej wielkości. Nie polecamy dodawania do kąpieli dodatkowych detergentów, ponieważ osłabiają one działanie soli i innych minerałów. Czas kąpiel to około 20 minut. Po kąpieli spłukujemy całe ciało bieżącą wodą.

Do kąpieli samych stóp używamy miski z ciepłą wodą do której wsypujemy sól w ilości około 150 gram. Półgodzinna kąpiel powinna przynieść stopom ulgę i zmniejszyć obrzęki oraz opuchlizny. Można stosować ją codziennie.

 

Dla zaawansowanych użytkowników, mamy większe opakowanie w bardziej ekonomicznej cenie.

Informacje dodatkowe

Waga 1,1 kg
EAN

Linia

Typ

Zastosowanie

, , ,

Producent