Kwasek cytrynowy

Kwasek cytrynowy to uniwersalny środek czyszczący, który ma wiele zastosowań w domu. Kwasek cytrynowy jako organiczny związek chemiczny jest tani, łatwo dostępny i ekologiczny. Kwasek cytrynowy połączony z sodą oczyszczoną i boraksem tworzy środki czystości o wszechstronnym zastosowaniu. Warto zaopatrzyć się w większe opakowania, zawierające kwasek cytrynowy. Sklep Mg12.pl oferuje opakowania zawierające 1 kg i 4 kg czystego kwasku cytrynowego do samodzielnego sporządzenia pasty w domu. Kwasek cytrynowy, który wchodzi w skład domowych środków czystości, doskonale sprawdza się w czyszczeniu zabrudzonych powierzchni. Kwasek cytrynowy to świetny odkamieniacz! Gdy w czajniku lub ekspresie do kawy zbierze się warstwa kamienia, warto zastosować kwasek cytrynowy. Sklep internetowy Mg12.pl posiada go na stałe w sprzedaży w dużych torbach i atrakcyjnych cenach. Kwasek cytrynowy jest niedrogi i nie wywołuje szkód w środowisku. Warto mieć w domu kwasek cytrynowy w zapasie i stosować go razem z sodą oczyszczoną i boraksem.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Kwasek cytrynowy naturove – sklep Mg12.pl

Kwasek cytrynowy naturove jako składnik spożywczy nie jest już tak popularny, jak kiedyś. Był stosowany jako uniwersalny dodatek do żywności, uszlachetniający i wzmacniający smak napojów, sosów, dressingów, gotowych zup, konfitur, galaretek i soków. Obecnie stosowany jest w przemyśle spożywczym, rzadziej w domowym jedzeniu. Nadal możemy go jednak znaleźć prawie w każdym domu, w koszyku z przyprawami. Obecnie, zamiast kwasku cytrynowego w kuchni częściej stosuje się sok cytrynowy lub ocet jabłkowy do gotowania i przyprawiania potraw. Smak soku z cytryny lub octu winnego jest bogatszy i dodaje potrawom więcej aromatu. Kwasek cytrynowy zyskuje coraz więcej zwolenników sprzątania samodzielnie wykonanymi pastami i roztworami. Kwasek cytrynowy połączony z innymi ekologicznymi środkami czystości jest bardzo przydatny w utrzymaniu domu w czystości.

Kwasek cytrynowy jako odkamieniacz do czajnika

Domowe urządzenia AGD podczas normalnego użytkowania zbierają różnego rodzaju osady i zanieczyszczenia. Nawet czysta woda z kranu powoduje nieestetyczne zacieki. Tego typu zabrudzenia powstają w czajniku do gotowania wody i ekspresie do kawy, a także w naczyniach, w których przechowywana jest woda do picia. By pozbyć się kamienia z czajnika, wystarczy wsypać do niego 2 łyżeczki kwasku cytrynowego i wlać minimum wody. Powstałą miksturę należy zostawić na kwadrans lub zagotować, a następnie wylać i jeszcze raz zagotować wodę w czajniku. Kwasek cytrynowy jest produktem spożywczym, dlatego stosowanie go do odkamieniania jest całkowicie bezpieczne i nie pozostawia trudnego do usunięcia zapachu.

Kwasek cytrynowy używany jest do sprzętu kuchennego i wszelkiego rodzaju powierzchni użytkowych w domu. Wykorzystywany jest do czyszczenia wszystkich rodzajów czajników – zarówno elektrycznych, jak i z gwizdkiem oraz do gotowania wody na płycie indukcyjnej lub kuchence gazowej.

Kwasek cytrynowy do ekspresów do kawy

Kwasek cytrynowy stosuje się także jako naturalny odkamieniacz do udrażniania ekspresów do kawy. By oczyścić ekspres do kawy z kamienia, należy wsypać 2 łyżeczki kwasku do zasobnika na wodę i uruchomić ekspres. Czynność trzeba wykonać dwa razy, a następnie wypłukać pojemnik samą wodą. Odkamienianie czajnika i ekspresu jest zatem proste i bardzo tanie, jeżeli użyjemy do tego kwasku cytrynowego ze sklepu online.

Jak używać kwasku cytrynowego do WC?

Kwasek cytrynowy może być wykorzystywany także do odkamieniania WC. Zwolennicy tego rozwiązania twierdzą, że kwasek cytrynowy działa lepiej niż detergenty, które mają w składzie chlor. Ekologiczny płyn do czyszczenia toalety przygotowuje się z 2–3 łyżek kwasku cytrynowego i szklanki ciepłej wody. Po wymieszaniu składników należy wlać mieszaninę do toalety. Dla uzyskania lepszego efektu trzeba odczekać kilka minut, a następnie wyszorować powierzchnię muszli. Na koniec dokładnie spłukać miksturę. Czysta, świeża i błyszcząca powierzchnia po czyszczeniu zachęca do szerszego stosowania kwasku cytrynowego naturove ze sklepu Mg12.pl do sprzątania w domu.

Kwasek cytrynowy z powodzeniem jest wykorzystywany do sprzątania łazienki. Aby usunąć zabrudzenia z wanny i umywalki, należy napełnić je ciepłą wodą, wsypać kwasek cytrynowy (do umywalki wystarczą 2–3 łyżeczki, do wanny 4–5 łyżeczek). Po wyszorowaniu zabrudzonych powierzchni trzeba już tylko wypłukać je wodą.

Pralka i zmywarka – czyszczenie kwaskiem cytrynowym

Kwasek cytrynowy jest także polecany do usuwania kamienia z dużych urządzeń AGD, które mają częsty kontakt z wodą. Mowa tu oczywiście o pralce i zmywarce. Na grzałce zbiera się warstwa kamienia i może zakłócić prawidłową pracę maszyny. Do odkamienienia standardowej pralki potrzebne jest około 120 g kwasku cytrynowego. Należy go wsypać do zbiornika na proszek, po czym uruchomić program na codzienne pranie.

Ekologiczny środek czyszczący – kwasek i soda

Wszechstronne właściwości kwasku cytrynowego i sody oczyszczonej to zachęta do zamiany detergentów używanych do sprzątania na ekologiczne środki czystości. Jeszcze nie tak dawno sprzątanie domu nie kojarzyło się z kolekcją kolorowych butelek z agresywnie działającymi proszkami, płynami i mleczkami. Dla wielu wrażliwych osób tego typu środki czystości są zbyt inwazyjne, dlatego pragną wrócić do tradycyjnych metod. Wdychanie podczas sprzątania chemicznych oparów może prowadzić do bólu głowy, duszności i zmian alergicznych na skórze.

Małe dzieci, które raczkują i lubią wkładać wszystko do buzi, są szczególnie narażone na kontakt z chemią po myciu podłogi w domu. Dlatego warto zastąpić agresywne środki do mycia podłogi i mleczka do czyszczenia urządzeń w domu na ekologiczne środki do sprzątania, wykonane samodzielnie z sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego ze sklepu online.

Do naczyń i do sztućców – uniwersalny środek czyszczący

Kwasek cytrynowy bez problemu usuwa osad, który gromadzi się na kubkach po kawie i herbacie. By się go pozbyć, należy rozpuścić 2 łyżeczki kwasku cytrynowego w 100 ml ciepłej wody, a powstałą miksturą wyczyścić naczynia z osadu. Kwasek cytrynowy sprawdzi się również do czyszczenia srebra.

W tym przypadku stosuje się roztwór powstały z wymieszania 150 ml gorącej wody i 1 łyżeczki kwasku cytrynowego. Srebrne lub posrebrzane sztućce należy moczyć przez kilka minut w roztworze, a następnie wypłukać je i wypolerować miękką ściereczką. Kwasek cytrynowy jest na tyle silny, że usuwa zabrudzenia z mosiądzu. Mosiężne naczynia i powierzchnie skuteczniej wyczyści pasta z kwasku.

Kwasek cytrynowy – ekologiczne sprzątanie

Warto zaopatrzyć się w sodę oczyszczoną, boraks i kwasek cytrynowy naturove w sklepie online. Sprzątanie w domu może być czynnością, która nie powoduje obciążenia dla natury, jeżeli stosujemy środki występujące naturalnie w przyrodzie. Z całą pewnością można więc powiedzieć, że niedrogi i popularny kwasek cytrynowy naturove ze sklepu Mg12.pl rozpuszczony w wodzie nie powoduje zagrożenia dla środowiska naturalnego.