Opublikowano

Sól Epsom i jej codzienne stosowanie

Sól Epsom codzienne zastosowanie

Sól gorzka zwana inaczej solą Epsom, angielska znana jest od dawna  ze swoich niezwykłych właściwości i korzyści dla zdrowia. Ze względu na zawartość siarki i magnezu, sól gorzka doskonale wpływa na poprawę kondycji organizmu. Działa przede wszystkim regenerująco, odkwaszająco oraz odtruwająco. Ponadto działa przeciwzapalnie, antyłojotokowo.

Sól Epsom ma zastosowanie nie tylko w medycynie, ale także w kosmetyce. Siarczan magnezu jest uniwersalny i tani w zakupie. Jest środkiem na wiele powszechnych dolegliwości. Warto wiedzieć jak wykorzystać sól gorzką w celach zdrowotnych. 

Jakie ma zastosowanie ma sól Epsom?

Warto użyć jej zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Możemy wykorzystać ją jako napój odpowiedni na zaparcia. Należy rozpuścić łyżkę środka w wodzie, a następnie wypić. Pamiętajmy jednak, aby nie stosować tego u kobiet w ciąży i dzieci. Jeżeli natomiast dodamy sól angielską do kąpieli możemy otrzymać świetny roztwór pomagający na bóle mięśni, stawów oraz różnego rodzaju obrzęki. Bez dodawania dodatkowych mydeł lub innych płynów do kąpieli, namaczamy ciało około 20 min, a następnie stosujemy do ciała balsam nawilżający. Zabieg taki będzie idealny przed położeniem się do łóżka, gdyż pozwoli nam na relaks, odprężenie się i odstresowanie po dniu pełnym stresów i napięć.
W okresie wiosennym i letnim nierzadko doznajemy ukąszeń rozmaitych owadów. Wtedy również pomocna będzie sól Epsom. Przygotowany napój z dwóch łyżek soli na szklankę wody, pomoże nam pozbyć się efektu swędzenia i zmniejszy naszą opuchliznę poukąszeniową.
Kąpiel w roztworze tej soli, adekwatna będzie także w przypadku podejrzenia występowania grzybicy stóp. Możemy wtedy rozpuścić około pół szklanki substancji w misce wody, a następnie moczyć tak nasze stopy. Osoby walczące z trądzikiem także będą mogły skorzystać z jej cudownych właściwości. Ma ona szerokie zastosowanie w kosmetyce. Zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii naskórnych, poprawia jej wygląd. 

Jakie ma właściwości?

Sól angielska zawiera w swoim składzie siarkę oraz magnez. Z tego powodu wpływa doskonale na stan naszego zdrowia i poprawia kondycję organizmu. Siarka zawarta w soli ma właściwości bakteriobójcze, przeciwgrzybicze, przeciwtrądzikowe oraz antyłojotokowe. Sól ta, ma zbawienny wpływ również na włosy. Działa przeciwłupieżowo, ogólnie je wzmacnia oraz zapobiega łamaniu się.
Pomoże nam również w przypadku artretyzmu czy pozwoli usunąć metale ciężkie z naszego organizmu. Magnez działa na nas regenerująco i relaksująco. Wpływa doskonale też na układ nerwowy, daje ukojenie mięśniom i stawom. Ma też właściwości odtruwające i przeczyszczające (z tego względu właśnie zastosowanie przy zaparciach). Przyspiesza nasz metabolizm. Epsom ma także swoje {zastosowanie w układzie krwionośnym}. Obniża ciśnienie oraz zmniejsza ryzyko zawałów, ze względu na działanie wspomagające pracę naczyń krwionośnych – rozkurcza je. 

Jak widać sól Epsom ma bardzo szerokie zastosowanie i pomaga na wiele dolegliwości. Czasem więc zamiast stosować środki farmakologiczne, warto sięgnąć po coś naturalnego, aby osiągnąć wymarzony efekt w sposób najmniej inwazyjny i szkodzący dla naszego organizmu.