Opublikowano

Lecznicze właściwości chlorku magnezu

Nowe metody uzupełniania magnezu

Czym jest chlorek magnezu?

Chlorek magnezu to bezbarwne i bezwonne kryształy, ewentualnie płatki, które bardzo łatwo rozpływają się pod wpływem wilgoci. Zarówno chlor, jak i magnez należą do podstawowych makroelementów tej substancji. Chlorek magnezu jest solą magnezową, która należy do związków nieorganicznych. Pomaga on w stymulacji białych krwinek i całego układu immunologicznego. Właściwości te zostały odkryte na początku minionego stulecia. Może on być wykorzystany, jako codzienny suplement diety.

Przez wielu lekarzy jest uznawany za jeden z najlepszych związków magnezowych, skutecznych zarówno do stosowania żywieniowego, jak i jako suplementacja magnezu przez skórę, a aplikowanie go na rany, sprawia, że goją się one dużo szybciej, a kąpiele solankowe, wykorzystujące chlorek magnezu, są bardzo zdrowe dla naszego organizmu.

Jakie zastosowanie może mieć chlorek magnezu?

Kiedy jest wskazany?

Chlorek magnezu jest wskazany, jest cierpimy na niedobory magnezu. Niedobory magnezu objawiają się poprzez skurcze, zespół niespokojnych nóg, lub drętwienie kończyn. Niedobór magnezu skutkuje złą kondycją włosów, zębów i paznokci. Częste są też bóle głowy, wahania nastroju i stany depresyjne. Długotrwałe niedobory tego pierwiastka noszą ze sobą bardzo poważne konsekwencje w postaci miażdżycy, kamicy nerkowej, nadciśnienia, a nawet cukrzycy. Polecany jest osobom, które unikają warzyw i owoców, piją dużo kawy, żyją w pośpiechu i w ciągłych napięciach oraz doświadczają bezustannego stresu. Przyjmowanie doustne chlorku magnezu, prowadzi do poprawy nastroju oraz równowagi psychicznej i fizycznej.

[rf_widget slug=”Zapis-do-newslettera-0″]

Stosowanie przezskórne

Oczywiście chlorek magnezu można stosować także przezskórnie. Występuje on również w postaci soli do kąpieli. Kąpiel magnezową można spokojnie przeprowadzić w warunkach domowych. Są one bardzo przyjemne dla ciała, korzystne dla zdrowia i nie kosztują dużo. Podczas kąpieli, magnez jest wchłaniany przez skórę.

Kąpiel magnezową przygotowuje się, poprzez wsypanie dwóch szklanek soli do wody. Po rozpuszczeniu chlorku, można moczyć się w wodzie około pół godziny. Osoby, które mają wrażliwą skórę, mogą, odczuwać lekkie pieczenie, jednak nie jest to nic groźnego. Po upływie 20-30 minut, należy spłukać ciało czystą wodą. Nie jest wskazany kontakt soli ze zranioną, podrażnioną skórą. Nie jest to szkodliwe na dłuższą metę, ale powoduje uciążliwe pieczenie.

Można także stosować kąpiel solankową w misce dla zmęczonych nóg i stóp. W tym wypadku należy do miski wsypać jedynie 1-2 łyżki soli. Nogi należy moczyć w misce około pół godziny, po czym opłukać je wodą.