Opublikowano

Oczyszczanie wątroby solą Epsom

Ogólne zdrowie i niezakłócona praca wszystkich narządów wewnętrznych w dużej mierze zależy od stanu wątroby – jednego z najważniejszych organów mających wpływ na funkcjonowanie układu krwionośnego, oddechowego, trawiennego i wydalniczego. O kondycję i regenerację wątroby należy zatem dbać ze szczególną uwagą. Proponujemy Państwu skuteczne oczyszczanie organizmu poprzez kurację, która pozwoli na odwrócenie niekorzystnych zmian, jakie w nim zaszły, usprawnienie funkcjonowania i usunięcie nagromadzonych toksyn.

Oczyszczanie wątroby solą Epsom odbudowuje obumarłe komórki, które uniemożliwiają należyty przepływ krwi, a tym samym przyczyniają się do niedotlenienia tkanek, co upośledza ich właściwą pracę. Taki zabieg może przywróci m.in. prawidłowe właściwości krwionośne. Preparat, o którym mowa to tzw. sól gorzka, czyli siarczan magnezu. Ma ona funkcje przeciwzapalne, antyoksydacyjne, regenerujące i odkwaszające. Wątroba oczyszczana taką substancją odzyska swoją sprawność, a skutki uboczne prowadzonego trybu życia (np. spożywanie tłustych potraw i nadużywanie alkoholu) zostaną znacznie zmniejszone. Pacjent, który podda się tej naturalnej filtracji przeprowadzanej samodzielnie w domu, szybko poczuje się lepiej.

Jak przebiega oczyszczanie solą gorzką?


Żeby proces był w pełni skuteczny, należy poprzedzić go kilkoma czynnościami. Całkowite oczyszczanie wątroby solą Epsom zajmuje od dwóch do trzech dni. Wcześniej zaleca się jednak terapię ziołową, która odpowiednio przygotuje organizm – chodzi o redukcję pasożytów i zmianę dotychczasowych nawyków. Wraz z ziołami powinna zostać wprowadzona zbilansowana dieta, polegająca na zmniejszeniu udziału niezdrowych tłuszczów i zwiększeniu ilości jedzonych owoców i warzyw. Takie przygotowania powinny potrwać ok. miesiąca.

Dzień kuracji należy rozpocząć od obfitego śniadania, gdyż od godziny 14 zaprzestaje się jedzenia posiłków, aż do końca procesu, na który składa się picie roztworu soli Epsom z sokami owocowymi. Pierwszą dawkę należy przyjąć, kiedy zegar wskaże 18. Przygotowujemy ją z łyżki preparatu rozpuszczonego w niecałej szklance wody. Druga tura (z taką samą ilością produktu) przypada na 20. Dwie godziny później przyjdzie czas na nieco bardziej przyjemny napój. Należy bowiem wypić sok grejpfrutowy z oliwą, a następnie położyć się na plecach na 20 minut.

Następny ranek rozpoczynamy kolejną porcją, najlepiej o godzinie 6, by o 8 spożyć ostatnią szklankę. Na tym etapie kończy się aktywna część oczyszczania wątroby gorzką solą. Teraz należy czekać na reakcję organizmu, jaką będzie biegunka, która pomoże wydalić złogi, toksyny, pestycydy, metale ciężkie. Dzięki temu organ zostanie odciążony, a obumarłe komórki będą mogły się szybko zregenerować – narząd odzyska swoją sprawność.

Oczyszczanie wątroby solą Epsom

Oczyszczanie jelit solą gorzką

Opisana powyżej metoda z solą gorzką przyczynia się także do oczyszczenia jelita. Chodzi tu głównie o pozbycie się zalegających w nim szkodliwych substancji chemicznych. Istnieje jednak jeszcze jedna technika, która jest przeznaczona do filtracji tego fragmentu przewodu pokarmowego. Ma ona charakter zewnętrzny i polega na kąpieli w roztworze soli Epsom. Do wody w wannie należy dodać 250 ml sody oczyszczonej oraz 250 ml soli gorzkiej i dokładnie zamieszać, by doprowadzić do ich całkowitego rozpuszczenia, a następnie zanurzyć się na co najmniej pół godziny.

Kiedy wskazana jest detoksykacja roztworem Epsom?

Głównym wskazaniem do przeprowadzenia kuracji jest nagromadzenie w organizmie dużej ilości trujących związków. Zbierają się one w wyniku niezdrowej diety lub mało aktywnego trybu życia, dlatego oczyszczanie jelit za pomocą soli gorzkiej, a także detoksykacja wątroby są tak ważnymi zabiegami. Kiedy ilość złogów, wolnych rodników i pasożytów będzie wyjątkowo duża, pojawią się niepokojące symptomy. W takiej sytuacji nie należy zwlekać. Spośród oznak świadczących o wysokim stopniu zanieczyszczenia organizmu należy wymienić:

  • żółtawy spód języka;
  • ciągłe zmęczenie;
  • rozdrażnienie;
  • zimne i potliwe dłonie;
  • częste biegunki;
  • spadek chęci do jedzenia;
  • nieprzyjemny smak goryczy w ustach;
  • skurcze mięśni.

Warto podjąć także działania profilaktyczne, zanim pojawią się widoczne efekty zmian w organizmie.

Sól gorzka do oczyszczania wątroby

Oczyszczanie organizmu solą gorzką to całkowicie naturalny sposób, który umożliwia oczyszczanie wątroby z toksyn oraz oczyszczanie jelit. Solą gorzką można wiele zdziałać, ponieważ wspomaga odtruwanie organizmu, usuwanie toksyn, pracę wątroby i jest składnikiem diety oczyszczającej pochodzącym z naturalnego środowiska.

Gorzką sól rozpuszcza się w wodzie i pije na niedrożność jelit oraz niewydolność nerek. Ponadto działa ona przeciwzapalnie. Można nią nie tylko oczyścić wątrobę, ale również sprawić, że jej regeneracja będzie całkowicie naturalnym procesem.Dieta oczyszczająca przynosi wiele korzyści długofalowych. Zapewnia nie tylko szybkie pozbycie się złogów i toksyn, które mogą być przyczyną stanów zapalnych, ale także przywraca prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych i możliwość przyswajania niezbędnych składników odżywczych z pożywienia. Gorzka sól nie jest smaczna – nie o walory smakowe tu przecież chodzi, ale zapewnia oczyszczanie wątroby! Solą gorzką zrobimy to bezpiecznie i skutecznie, dlatego warto z niej korzystać.

Sól kwasu siarkowego na oczyszczenie wątroby

Gorzka sól, czyli sól Epsom, ma szerokie zastosowanie. Dobrze rozpuszcza się w letniej wodzie i jest tolerowana przez układ pokarmowy w każdej postaci. Ostropest plamisty, tak chętnie wykorzystywany w detoksykacji lub dieta sokowa potrzebują znacznie więcej czasu na skuteczne odtruwanie niż dieta solą Epsom. Jeśli chcesz pozbyć się kamieni cholesterolowych i toksyn czy wspomóc wątrobę i usprawnić jej pracę, możesz zastosować krótki post. Na pewno ulży to wątrobie i odtruje cały organizm.

Wiele osób stosujących głodówki też na początku nie wyobrażało sobie, jak spożywanie jedynie płynów, bez stałych pokarmów, usprawni ich procesy trawienne. Już następnego dnia na diecie postowej znacznie ulżysz wątrobie, a cały organizm po prostu odetchnie z ulgą. Gorzkiej soli nie powinno się jednak spożywać w większych ilościach niż zaleca proces oczyszczający opisany powyżej. Jeśli zdecydujesz na kurację solą Epsom, najlepiej zdecydować się na szybką przesyłkę z naszego sklepu!

Dieta, która regeneruje wątrobę

Jak odtruć wątrobę po spożywaniu alkoholu używając soli, przeczytasz na naszej stronie. Po oczyszczaniu wątroby warto spożywać soki warzywne, które zawierają witaminy. Używając gorzkiej soli do oczyszczania, pomagasz wątrobie pozbyć się wielu złogów, które nagromadziły się w organizmie przez lata. Po oczyszczaniu wątroby warto wypić np. sok z kiszonego buraka lub sok z granatu. Taką lekką dietę sokową może zafundować sobie każdy, kto chce, aby jego wątroba złapała oddech. Zadbaj o odżywianie, a oczyszczanie wątroby będzie następowało samoistnie.

Odżywcze toniki dla wątroby

Na wątrobę dobrze działa żywność poddana procesowi kiszenia. Wszelkie naturalne kiszonki tonizują – nawilżają i odżywiają jednocześnie, więc są warte stosowania. Kapusta, ogórki, kimchi, a także sok z kiszonych ogórków i kapusty – powinniśmy dostarczać je do organizmu dość często w codziennej diecie.

Warto dietę ułożyć tak, by czasowo powstrzymać się od produktów mlecznych np. jogurtu, kefiru, napojów mlecznych, twarożku czy twardych serów, a nawet kawy z dodatkiem śmietanki. I oczywiście dla ogólnego stanu zdrowia z diety wykluczamy konserwanty oraz sztuczne dodatki. Najlepiej całkowicie powstrzymać się od stosowania żywności wysoce przetworzonej, która nie ma żadnych witamin i wartości odżywczych dla wątroby i innych narządów. Kuracja kiszonkami również może być stosowana do detoksykacji i zapewnia oczyszczenie, ale trwa ono dłużej, więc czas oczekiwania na pojawienie się efektów również będzie dłuższy.

Produkty do oczyszczania wątroby do nabycia w sklepie

Duży wybór produktów i szybka dostawa pod wskazany adres to niewątpliwe atuty zakupów online. Jest ona maksymalnie skrócona, jeśli założysz konto – wyświetlą się wtedy wszystkie produkty, które mamy w promocji dla stałych klientów. Zobacz, jak to zrobić w zakładce „Moje konto” – zarejestruj się, a każde następne logowanie będzie już o wiele prostsze. Zapraszamy na zakupy!