Oczyszczanie wątroby solą Epsom

04/06/2019 Wyłączone Przez admin

Ogólne zdrowie i niezakłócona praca wszystkich narządów wewnętrznych w dużej mierze zależy od stanu wątroby, jednego z najważniejszych organów mających wpływ na funkcjonowanie układu krwionośnego, oddechowego, trawiennego czy wydalniczego. O jej kondycję należy zatem dbać z dużą starannością. Oferujemy Państwu skuteczną kurację, która pozwoli na odwrócenie niekorzystnych zmian, jakie w niej zaszły, usprawnienie jej funkcjonowania i usunięcie nagromadzonych toksyn.

Oczyszczanie wątroby solą Epsom odbudowuje obumarłe komórki, które uniemożliwiają należyty przepływ krwi, a tym samym przyczyniają się do niedotlenienia tkanek, co upośledza właściwą ich pracę. Zabieg przywróci m.in. prawidłowe właściwości krwionośne. Preparat, o którym mowa to tzw. sól gorzka, czyli siarczan magnezu. Posiada ona funkcje przeciwzapalne, antyoksydacyjne, regenerujące i odkwaszające. Wątroba oczyszczana taką substancją odzyska swoją sprawność, a skutki uboczne prowadzonego trybu życia (np. nadużywanie tłustych potraw i alkoholu) zostaną znacznie zmniejszone. Pacjent, który podda się tej naturalnej filtracji przeprowadzanej samodzielnie w domu, szybko poczuje się lepiej.

Jak przebiega oczyszczanie solą gorzką?


Żeby proces był w pełni skuteczny, należy poprzedzić go kilkoma czynnościami. Całkowite oczyszczanie wątroby solą Epsom zajmuje od dwóch do trzech dni. Wcześniej zaleca się jednak terapię ziołową, która przygotuje organizm. Chodzi o redukcję pasożytów i zmianę dotychczasowych nawyków. Wraz z ziołami powinna zostać wprowadzona racjonalna dieta, polegająca na zmniejszeniu udziału niezdrowych tłuszczów i zwiększeniu ilości jedzonych owoców i warzyw. Idealnie, kiedy okres taki potrwa ok. miesiąca. Dzień kuracji należy rozpocząć od obfitego śniadania, gdyż od godziny 14 zaprzestaje się jedzenia posiłków do końca procesu. Łączy on w sobie picie roztworu soli Epsom z sokami owocowymi. Pierwszą dawkę należy przyjąć, kiedy zegar wskaże 18. Przygotowujemy ją z łyżki preparatu rozpuszczonego w niecałej szklance wody. Druga tura z taką samą ilością przypada na 20. Dwie godziny później przyjdzie czas na nieco bardziej przyjemny napój. Należy bowiem wypić sok grejpfrutowy z oliwą, a następnie położyć się na plecach na 20 minut. Następny ranek rozpoczynamy kolejną porcją, najlepiej o godzinie 6, by o 8 spożyć ostatnią szklankę. Na tym etapie kończy się aktywna część oczyszczania wątroby solą gorzką. Teraz należy czekać na reakcję organizmu, jaką będzie biegunka, która pomoże wydalić złogi, toksyny, pestycydy, metale ciężkie. Dzięki temu organ zostanie odciążony, obumarłe komórki będą mogły się szybko zregenerować, a narząd odzyska swoją sprawność.

Oczyszczanie wątroby solą Epsom

Oczyszczanie jelit solą gorzką

Opisana powyżej metoda z solą gorzką przyczynia się także do oczyszczenia jelita. Chodzi tu głównie o pozbycie się zalegających w nim szkodliwych substancji chemicznych. Istnieje jednak jeszcze jedna technika, która przeznaczona jest do filtracji tego fragmentu przewodu pokarmowego. Ma ona charakter zewnętrzny i polega na kąpieli w roztworze z Epsom. Do wody w wannie należy dodać 250 ml sody oczyszczonej oraz 250 ml soli gorzkiej i dokładnie zamieszać, by doprowadzić do całkowitego rozpuszczenia, a następnie zanurzyć się na co najmniej pół godziny.

Kiedy wskazana jest detoksykacja roztworem Epsom?

Głównym wskazaniem do przeprowadzenia kuracji jest nagromadzenie dużej ilości trujących związków. Zbierają się one w wyniku niezdrowej diety lub mało aktywnego trybu życia, dlatego oczyszczanie jelit solą gorzką, a także detoksykacja wątroby są tak ważnymi zabiegami. Kiedy ilość złogów, wolnych rodników i pasożytów będzie wyjątkowo duża, pojawią się wizualne symptomy. W takiej sytuacji nie należy zwlekać. Wśród oznak świadczących o wysokim stopniu zanieczyszczenia należy wymienić:

  • żółtawy spód języka;
  • ciągłe zmęczenie;
  • rozdrażnienie;
  • zimne i potliwe dłonie;
  • częste biegunki;
  • spadek chęci do jedzenia;
  • nieprzyjemny smak goryczy w ustach;
  • skurcze mięśni.

Warto podjąć także działania profilaktyczne, zanim pojawią się widoczne efekty zmian w organizmie.