Opublikowano

Balneoterapia podczas kąpieli magnezowej w domowym zaciszu

balneoterapia

Balneoterapia wykorzystuje dobroczynne właściwości wody, uznawanej za źródło witalności i dobrego samopoczucia. Aby kąpiel niosła za sobą jeszcze większe korzyści dla zdrowia, warto dodać do niej cenne pierwiastki. Jednym z nich jest magnez zawarty w chlorku magnezu, którego walory podkreślał Ojciec Beno – twórca słynnej kuracji uzupełniającej jego niedobory. Na czym polega kąpiel magnezowa i jak wpływa na organizm?

Terapeutyczna moc wody

Leczenie przy wykorzystaniu życiodajnej wody pomaga w terapii wielu przypadłości, takich jak różnego rodzaju alergie, bóle reumatyczne, nawracające infekcje czy choroby układu krążenia. Odpowiednio przygotowane wodne zabiegi wzmacniają odporność, koją różnorodne przypadłości dermatologiczne, a także wspierają w walce z fizycznym przemęczeniem oraz depresją. Na szczęście współcześnie każdy może zatroszczyć się o swoje samopoczucie w domowym zaciszu, przygotowując relaksującą kąpiel zdrowotną.

Rytuał magnezowy dla odprężenia ciała i umysłu

Najlepszym momentem na ożywczą kąpiel magnezową okazują się godziny wieczorne. Chwilę później udajemy się na spoczynek, w czasie którego organizm przeżywa prawdziwą regenerację, a dostarczone wcześniej substancje zostają lepiej przyswojone. To doskonała pora, by dostarczyć mu magnez – pierwiastek zwany królem życia. Jego aktywne związki wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego, wspomagają trawienie oraz regulują poziom wapnia, sodu i potasu. Ojciec Beno podkreślał, że można go dostarczać również przez skórę, a jego działanie w takiej formie okazuje się równie skuteczne. Dodatkowo kąpiel magnezowa przyniesie ulgę zmęczonym mięśniom, a także ukoi nerwy i pomoże uporać się z bezsennością w naturalny sposób.

Jak przygotować kąpiel magnezową?

Według receptury Ojca Beno sól magnezową (płatki magnezowe z chlorku magnezu lub siarczanu magnezu) należy rozpuścić w odpowiednio dużej ilości wody. Przyjmuje się, że jest to około 2 szklanki substancji na standardowej wielkości wannę. Co ważne, do wody nie można dodawać żadnych chemicznych preparatów, takich jak płyny do kąpieli, szampony czy mydło, a temperatura nie powinna być zbyt wysoka. Na początku skóra musi przyzwyczaić się do nietypowego roztworu, więc niekiedy zdarza się, że lekko swędzi, a nawet piecze. Taka reakcja okazuje się tylko chwilowa i wkrótce można cieszyć się z wyjątkowej, odświeżającej kąpieli.

Połączenie przyjemnej kąpieli z odżywczą mocą soli magnezowej Ojca Beno to dobry sposób na odzyskanie życiowej energii i entuzjazmu. Rytuał warto powtarzać dwa razy w tygodniu, by na zawsze pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości.