Opublikowano

Regeneracja ciała w kąpieli magnezowej. Magnez Ojca Beno.

Sól Epsom codzienne zastosowanie

Historia pokazała, że kąpiele magnezowe stosowane były także przez osoby, które szukały pomocy w momencie, gdy ówczesna medycyna nie była w stanie zaradzić. Przeczytajcie artykuł o kuracji Ojca Beno.

Czym jest magnez Ojca Beno i w jaki sposób można go suplementować?

Ojciec Beno, członek Zakonu Jezuitów, będąc w średnim wieku zmagał się z potężnymi bólami kręgosłupa. Ówcześni lekarze stawiali wtedy różne diagnozy odnośnie stanu zdrowia zakonnika. Między innymi, że cierpi on na zwapnienie wyrostków kręgowych, których tamtejsza medycyna nie była w stanie wyleczyć.

Ojciec Beno, zmuszony przez chorobę, rozpoczął poszukiwania medykamentu na własną rękę. Uczęszczając w wielu kongresach naukowych i spotkaniach uczonych wywnioskował, iż chlorek magnezu może w dużym stopniu pomóc przy wielu nieuleczalnych dotychczas schorzeniach. Jego odkrycie szybko zyskało na popularności, a kuracje magnezowe stosuje się do dzisiaj. Jedną z najlepszych metod pozwalających na maksymalnie skuteczne przyswajanie tego pierwiastka przez organizm jest kąpiel z dodatkiem chlorku magnezu. Przygotowując wodę posługujemy się jego 5%-15% stężeniem. Produkt dostępny na rynku zazwyczaj występuje w postaci małych granulek, które są łatwo rozpuszczalne w wodzie, co przekłada się na szybkie przygotowanie kąpieli magnezowej. Pomoże ona nie tylko szybko uzupełnić zapotrzebowanie organizmu, ale także przyjemnie odpręży nasze ciało poprzez rozluźnienie napiętych mięśni.

Dlaczego ważna jest odpowiednia suplementacja magnezu?

Odpowiednia suplementacja magnezu jest bardzo ważna dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu. W dzisiejszych czasach jesteśmy szczególnie narażeni na wiele czynników mogących powodować jego spadek. Do najważniejszych z nich zaliczamy między innymi złą dietę. Pijąc duże ilości kawy, bądź alkoholu skutecznie wypłukujemy magnez z naszego organizmu. Następnym szkodliwym bodźcem jest stres. Ze względu na fakt, iż odczuwanie negatywnych emocji uzależnione jest od wielu czynników personalnych, ich wpływ na organizm jest u każdego inny. Niemniej jednak, prowadzi on do spadku wielu cennych dla zdrowia mikro- i makroelementów. Niedobór magnezu objawia się zazwyczaj drżeniem mięśni, brakiem koncentracji, kołataniem serca oraz bólami głowy. Ponadto, jego deficyt działa bardzo niekorzystnie na układ nerwowy, prowadząc do wielu poważnych chorób.

Dla kogo wskazana jest kąpiel magnezowa?

Z uwagi na fakt, iż wiele ludzi nie przyswaja prawidłowo magnezu z pożywienia, doustne podawanie tego pierwiastka jest bezskuteczne. Odpowiednią metodą dla takich osób jest kąpiel z dodatkiem chlorku magnezu. Skóra stanowi idealną barierę półprzepuszczalną, ponieważ wchłonięta zostanie wówczas odpowiednia ilość magnezu z wody.