Opublikowano

Kąpiele magnezowe jako metoda uzupełniania magnezu

kąpiele magnezowe

Istnieje kilka sposobów uzupełniania magnezu. Kluczowa jest odpowiednia dieta i dostarczanie odpowiedniej ilości magnezu w pokarmie. Niestety magnez z pożywienia przyswaja się w nie więcej niż 40% (związane jest to z procesem trawienia i odpowiednią pracą jelit). Magnez może być również suplementowany w tabletkach. Ale najlepiej organizm wchłania magnez przez… skórę.

Walka z niedoborem

Niedobory magnezu można uzupełnić zażywając kąpieli magnezowych. Podczas takiej kąpieli magnez dostaje się do naszego organizmu przez skórę, czyli transdermalnie. Dzięki tej metodzie magnez wchłania się szybciej, działa regenerująco i kojąco dla naszego ciała. Kąpiele magnezowe stosowane są między innymi przez sportowców aby szybko i efektywnie zregenerować ciało po wysiłku. Zalecane są też w wielu uzdrowiskach, jako metoda na poprawę funkcjonowania naszego układu ruchowego i nerwowego. Dzięki kąpielom magnezowym możemy pozbyć się skurczów, bólu mięśni, ale także zrelaksować. Magnez ma bardzo pozytywny wpływ na nasz układ nerwowy. Regularne kąpiele magnezowe mogą być pomocne w przypadku takich dolegliwości jak bóle głowy, migreny czy problemy ze snem.

Kuracja transdermalna

Kuracja transdermalna, czyli stosowanie kąpieli magnezowych pomaga w lepszym wchłanianiu się magnezu, jest bardzo skuteczna i jednocześnie przyjemna.

Przygotowanie kąpieli jest bardzo proste. Wystarczy w ciepłej wodzie rozpuścić odpowiednią ilośc chlorku magnezu (około dwóch szklanek) do gorącej wody (około 37 – 39 stopni) w domowej wannie. Chlorek magnezu można kupić w postaci płatków magnezowych. Podczas kuracji może być odczuwalne delikatne szczypanie, skóra szybko się jednak do tego przyzwyczai.

Niedawno pojawiła się na rynku nowa marka – Mg12 – zawierająca płatki pochodzące z niemieckiego biszofitu. W opakowaniu o wadze jednego kilograma znajduje się odpowiednia ilość płatków na 2 kąpiele. Należy pamiętać, iż kąpiel nie powinna trwać krócej niż 20 minut, aby organizm zdążył wchłonąć odpowiednią ilość magnezu i pozbył się toksyn dzięki otwartym porom. Kąpiel magnezowa, stosowana regularnie dwa razy w tygodniu, pomaga osiągnąć nie tylko odpowiednią ilość magnezu w organizmie – jest także dobrym sposobem na regenerację oraz ogólne zrelaksowanie ciała i umysłu.

Sprawdź też, do czego może doprowadzić niedobór magnezu w organizmie.