Opublikowano

Magnezowy masaż leczniczy

masaż leczniczy

Dla osób lubiących masaże, odkryciem może zostać magnezowy masaż leczniczy, który znakomicie regeneruje i jest dobrą metodą na przezskórne uzupełnienie niedoborów magnezu, istotnego pierwiastka w procesie prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Historia masażu

Od najdawniejszych czasów masaż jest znanym i ogólnie uznawanym zabiegiem terapeutycznym. Jego korzeni można dopatrywać się w starożytnych obrzędach religijnych, od których został zaczerpnięty do medycyny ludowej. Początkowo w Chinach i Indiach, aby w późniejszym czasie roznieść się po większej części antycznej Euroazji. Już Celsus i Hipokrates zalecali masaż jako wspomaganie leczenia niektórych chorób. W XVI wieku jeden z ojców współczesnej chirurgii, francuz Ambroise Pare, ogłosił w swojej pracy naukowej masaż jako oficjalną metodę leczenia.

Etymologia

Etymologia słowa masaż nie jest do końca wyjaśniona. Może ono pochodzić od arabskiego “mass” – “dotykać”, greckiego “massein” – “ugniatać”, lub hebrajskiego “machach” – “dotykać”. Z definicji wynika, iż masaż jest oddziaływaniem polegającym na sprężystym odkształceniu tkanek skóry oraz mięśni,  poprzez ich uciskanie, głaskanie, rozcieranie, oklepywanie, wałkowanie, w odpowiednim tempie, kierunku i z odpowiednią siłą.

Rola masażu leczniczego

Masaż leczniczy ma za zadanie zmniejszenie objawów chorobowych, zapobieganie chorobom oraz leczenie chorób i urazów fizycznych. Ze względu na cudowną zdolność zmniejszania bólu oraz leczenia urazów jest obecnie szeroko stosowany w medycynie i rehabilitacji. Został zaprojektowany w celu eliminacji dyskomfortu pacjenta, głównie poprzez pozytywny wpływ na dysfunkcyjne obszary tkanek miękkich. Może być stosowany zarówno po przebytych urazach wskutek nagłych wypadków jak i planowanych operacjach. Po wystąpieniu jednego z tych zdarzeń pacjent zazwyczaj unika używania uszkodzonych mięśni, aż do ich całkowitego wyleczenia. Może to prowadzić do zesztywnienia, zwiotczenia, zaniku mięśni, a co za tym idzie dużego ograniczenia sprawności. Regularny masaż takich miejsc – zaraz po ich wyzdrowieniu – pomaga redukować te negatywne skutki, zwiększać ich mobilność oraz funkcjonalność, a także może zapobiegać powstawaniu nowych urazów.

Wzmocnienie działania

Zastosowanie w zabiegach rehabiltacyjnych rozgrzewającej oliwy magnezowej może przynieść nam dodatkowe korzyści. Zawarte w niej substancje aktywne – dzięki procesowi transdermalnej aplikacji – zostaną wchłonięte bezpośrednio w miejsce, gdzie są najbardziej potrzebne. Chlorek magnezu pomoże zredukować nadmierne napięcie mięśniowe oraz ból. Dodatek kamfory sprawi, iż zmniejszy się bolesność oraz obrzęk, zredukuje stan zapalny, a także rozluźni masowany obszar. Eter butylowy kwasu waniliowego poprzez stymulację mikrocyrkulacji wspomoże usuwanie szkodliwych metabolitów z tkanek, a D-pantenol dzięki intensyfikacji podziału komórek korzystnie wpłynie na proces gojenia oraz bliznowacenia.

Dlatego następny razem, odwiedzając swojego masażystę lub rehabilitanta, miej w pogotowiu oliwę magnezową. Dzięki niej możesz szybciej wrócić do pełni zdrowia oraz sił witalnych.

Wzmocnienie masażu

Najlepszą formą wzmocnienia masażu leczniczego jest stosowanie kąpieli magnezowych w płatkach magnezowych – dwa razy w tygodniu przez 20 minut w wannie z gorącą wodą. Możesz też skorzystać z nich w czasie kąpieli stóp, a gdy nie masz wanny, użyj pod prysznicem specjalnego żelu.