Opublikowano

Kuracja magnezowa Ojca Beno a chlorek magnezu

sól epsom, sól gorzka, siarczan magnezu, sól angielska

Coraz więcej ludzi na świecie zaczyna mieć problemy ze zdrowiem, które wywołane są w większości brakiem lub niedoborem magnezu.

Dieta, której przestrzegamy, powinna przede wszystkim być bogata w wszelkie wartości odżywcze. Jeśli nie jesteś ekspertem w dziedzinie dotyczącej właściwego odżywiania, a chcesz, aby chlorek magnezu stał się nieodłącznym elementem twojego życia, to oznacza, że kuracja magnezowa Ojca Beno jest właśnie dla Ciebie. 

Na czym polega kuracja magnezowa Ojca Beno?


Kuracja magnezowa mówiąc najprościej polega na uzupełnieniu poziomu magnezu w organizmie człowieka. Jest to niekonwencjonalny sposób leczenia, który Ojciec Beno opracował samodzielnie, kiedy sam miewał problemy zdrowotne dotyczące bólu kręgosłupa. Metoda ta polega na przygotowaniu specjalnego roztworu, który będzie zawierał 100 ml chlorku magnezu. Jest to odpowiednia dzienna dawka, którą należy podawać doustnie. Jeśli nasze dolegliwości się wzmagają lub są nad wyraz uciążliwe, oznacza to, że dawka powinna być wzmożona do 300 ml na dzień. Jednak należy pamiętać, że dawka ta jest zalecana jedynie przy najostrzejszym rodzaju bólu. Kurację można stosować również w postaci maści. Jest to rozwiązanie przychylne dla osób zmagających się z problemami z przełykaniem. Kurację magnezową Ojca Beno należy stosować od 3 do nawet 12 miesięcy. 

Chlorek magnezu jako istotna rola w procesie leczniczym

[rf_widget slug=”Zapis-do-newslettera-0″]

Chlorek magnezu w kuracji stworzonej przez Ojca Beno pełni szczególną rolę. To właśnie jemu zawdzięcza się szczególną, uzdrawiającą moc. Chlorek magnezu przysparza jednak ludziom wiele problemów związanych z przyswajaniem go. Zalecaną zatem formą podawania jest forma proszkowana – dotyczy to również tabletek. Warto więc zadbać, aby przyjmowany przez nas magnez był dobrze rozproszkowany. Jeśli chodzi o samą rolę i działanie chlorku magnezu w kuracji, należy wiedzieć że jest ona bardzo ważna. Magnez dostarcza organizmowi odpowiedniego zapotrzebowania, na które składa się uodpornienie, poprawa zdolności ruchowych, obniżenie stanów depresyjnych oraz ogólna poprawa samopoczucia. Zauważyć więc można, że magnez jest jednym z ważniejszych pierwiastków, w który powinien być bogaty ludzki organizm. 

Czy warto stosować kurację magnezową i czy spożywanie chlorku magnezu nie przyniesie niepożądanych działań?

Jak najbardziej warto stosować niekonwencjonalną metodę Ojca Beno, która pomogła zwalczyć wszelkie bóle wielu osobom. Chlorek magnezu przynosi same korzystne właściwości, jednak tylko gdy przyjmujemy go w odpowiednich porcjach. Nie możemy więc przekroczyć dziennej, zalecanej dawki.