Opublikowano

Oliwa magnezowa na dolegliwości kostno-stawowe

oliwa magnezowa a skóra

Niedobory magnezu niebezpieczne dla zdrowia oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu

Intensywne tempo życia oraz nieustanny brak czasu sprawiają, że coraz mniej uwagi i troski poświęcamy kwestiom związanym z prawidłowym odżywianiem organizmu – co niestety, w wielu przypadkach doprowadza do pojawienia się bardzo niebezpiecznych dla naszego zdrowia oraz ogólnego funkcjonowania całego organizmu niedoborów witamin oraz cennych pierwiastków – na przykład magnezu.  Skutkiem tego mogą być dolegliwości kostno-stawowe, uciążliwe skurcze, drżenie ciała – głównie kończyn oraz powiek, nadmierna nerwowość, wypadanie włosów oraz kruchość paznokci, spadek energii, osłabienie oraz rozdrażnienie, stany depresyjne. 

Ponadto, picie dużych ilości kawy oraz spożywanie produktów o wysokiej zawartości wapnia i fosforu, sprzyjają niestety wypłukiwaniu się magnezu z organizmu. U niektórych osób przyswajalność tego pierwiastka nie należy do najwyższych, dlatego warto jest pilnować właściwego jego poziomu w organizmie i w razie potrzeb regularnie go uzupełniać. 

Kuracja Ojca Beno

Ojciec Beno, który przez długi czas cierpiał z powodu dolegliwości spowodowanych przez zwapnione wyrostki kręgowe nazywane potocznie ,,dziobami papugi”, dzięki zastosowaniu kuracji na bazie rozcieńczonego chlorku magnezu odzyskał zdrowie i powrócił do pełni sił. Dlatego zaleca się tego typu terapię wszystkim osobom cierpiącym z powodu niedoborów tego pierwiastka oraz uskarżających się między innymi na dolegliwości kostno-stawowe. 
Do prawidłowego funkcjonowania nasz organizm potrzebuje około 300-350 mg magnezu na dobę. Niestety, u niektórych z nas przyswajalność tego pierwiastka – zwłaszcza podawanego w tabletkach – jest stosunkowo niska. Z tego powodu Ojciec Beno wskazuje 2 możliwości jego podania – doustną oraz zewnętrzną – przez skórę, na przykład poprzez stosowanie oliwy magnezowej do nacierania nią skóry – wykorzystując chociażby do głębokiego masażu tkanek, bądź też w formie gorących okładów stosowanych bezpośrednio na obolałe miejsca. 

Działanie oliwy magnezowej na organizm

Oliwa magnezowa charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem wchłaniania do organizmu po zaaplikowaniu jej bezpośrednio na skórę – dzięki czemu jest ona coraz częściej stosowana przy wielu dolegliwościach różnego pochodzenia – na przykład przy dolegliwościach kostno-stawowych oraz skurczach będących następstwem bardzo intensywnego wysiłku fizycznego.

Pozytywny wpływ oliwy magnezowej na nasze ciało

  • doskonale się wchłania, dzięki czemu bardzo skutecznie uzupełnia i wyrównuje poziom magnezu w organizmie
  • jest niezwykle skuteczna w leczeniu bólów kości oraz stawów, artretyzmu, a także stanów zapalnych mięśni
  • pomaga eliminować skurcze oraz bóle głowy, i zatok
  • opóźnia procesy starzenia się organizmu 
  • poprawia twardość zębów oraz kości
  • pozytywnie wpływa na elastyczność tkanek 
  • działa antyseptycznie – z powodzeniem może zastąpić dezodorant