Opublikowano

Chiński i sztuczny a naturalny i europejski chlorek magnezu

naturalne pochodzenie chlorku magnezu

Magnez jest bardzo ważnym pierwiastkiem dla naszego organizmu. Pełni wiele różnorodnych funkcji. Uczestniczy w syntezie białka, niezbędny przy budowie kości i zębów, przewodnictwie nerwowym oraz kurczliwości mięśni. Odgrywa istotną funkcję w reakcjach enzymatycznych i w większości reakcji hormonalnych oraz metabolizmie energetycznym. Obecnie większość z nas żyje w ciągłym stresie. Mało snu, stres i ciągły pośpiech, przyczyniają się do powstawania niedoborów magnezu.

Co to takiego chlorek magnezu?

Chlorek magnezu jest solą stanowiącą dobre źródło tego ważnego pierwiastka. Jest jego łatwo przyswajalną formą, gdyż jest źródłem kationu magnezowego, który bierze udział w syntezie wewnątrzkomórkowej.

Chlorek magnezu, ze względu na swój smak oraz właściwości przeczyszczające, w przypadku uzupełniania niedoborów magnezu jest polecany jako produkt do używania bezpośrednio na skórę. Jest on sprzedawany w formie soli do kąpieli, mgiełek, olejków, kremów oraz innych kosmetyków.

Jaki chlorek magnezu najlepiej kupować?

Przy wyborze produktów z chlorkiem magnezu bardzo ważne jest jego pochodzenie. Bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze produktu, który ma wpływ na działanie jest jego jakość. Po pierwsze, ważne, aby chlorek magnezu był pochodzenia naturalnego, a nie syntetycznego. Bardzo ważnym czynnikiem jest też miejsce jego wydobycia. Trzeba uważać czy wydobycie chlorku magnezu nie było dokonywane poza Unią Europejską, gdyż najpewniej nie posiada on wówczas certyfikatów bezpieczeństwa obowiązujących we Wspólnocie.

Produkty Mg12 zawierają chlorek magnezu pochodzenia naturalnego. Wydobywany jest ze złóż w Niemczech, co daje nam pewność wysokiej jakości produktu. Produkty Mg12 posiadają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa i wymagane badania dermatologiczne. Wybierając produkty z chlorkiem magnezu nie warto kierować się ceną. W tym wypadku, kupując produkty tańsze np. z Chin lub dalekiej Rosji można sobie tylko zaszkodzić.