Opublikowano

Oliwa magnezowa w kuracji magnezowej

oliwa magnezowa kuracja ojca beno

Dolegliwości kostno-stawowe często skutecznie utrudniają cieszenie się pełnią życia. Szczególnie często dopadają osoby po 40-tym i 50-tym roku życia i objawiają się bólami kolan, łokci, kręgosłupa, czy nadgarstków.

Co gorsza, istnieje niewiele sposobów, by się z nimi uporać. Większość z nich opiera się na doraźnym maskowaniu bólu środkami przeciwbólowymi, które nie dość, że nie rozwiązują źródła problemu, to jeszcze z czasem mogą nam w dłuższej perspektywie zaszkodzić. Na szczęście istnieje sprawdzona kuracja, oparta na medycynie naturalnej przynosząca trwałą ulgę kościom i stawom. Jest nią kuracja magnezowa Ojca Beno, której istotnym elementem jest oliwa magnezowa. Co ją wyróżnia?

Oliwa magnezowa na bóle kostno-stawowe

Choć w nazwie zawiera słowo oliwa, jest tak wyłącznie z uwagi na konsystencję, przypominającą nieco oliwki dla dzieci. Dzięki temu, pomimo iż nie zawiera tłuszczu w praktyce, możemy ją stosować do nacierania i masażu bolących miejsc. Idealnie nadaje się również do okładów. A na jakie dolegliwości pomaga?

Przede wszystkim jest skuteczna na bóle kręgosłupa, spowodowane np. przez zwapnione wyrostki kręgowe (bardzo bolesna dolegliwość, z czasem utrudniająca codzienne funkcjonowanie). Pomaga również we wszelkich bólach, spowodowanych odkładaniem się wapnia w nieprawidłowym miejscu. Jest to możliwe, dzięki właściwościom chlorku magnezu, który jako antagonista wapnia wypycha go np. ze stawów.

To nie jedyne zalety i zastosowanie oliwki. Skuteczna jest również przy leczeniu artretyzmu, w takim wypadku po nałożeniu oliwki dobrze jest zaizolować bolące miejsce na noc, tak aby mogło się wygrzać. Chlorek magnezu, wchłaniany przez skórę, świetnie uelastycznia tkanki i mięśnie, a rozluźnione mięśnie pozwalają odzyskać ruchomość stawów. 

Oliwka magnezowa Ojca Beno jako źródło magnezu

Z racji tego, że jest naturalnym preparatem, nie posiada skutków ubocznych, poza jednym – stosowana transdermalnie (czyli przez skórę) świetnie zaopatruje organizm w magnez, pierwiastek niezbędny w niezliczonej ilości procesów zachodzących w naszym organizmie. Wpływa pozytywnie nie tylko miejscowo, na posmarowane miejsca, ale również ogólnoustrojowo na kondycję całego ciała. Poprawia stan naszych kości, zębów, ogólnie poprawia samopoczucie. Świetnie działa też antyseptycznie (bakteriobójczo). Każdy pijący kawę, częściej niż tylko od czasu do czasu, powinien rozważyć uzupełnienie magnezu przez skórę, dzięki czemu wchłania się on lepiej i w większych ilościach niż ten w tabletkach. 

Można skorzystać z gotowych produktów powstałych na bazie chlorku magnezu, wzbogaconych o dodatkowe naturalne składniki. Takim produktem jest oliwka magnezowa Mg12 ODNOWA, która zawiera wodny roztwór chlorku magnezu pochodzącego z niemieckiego biszofitu oraz rozgrzewająca kamforę i ekstrakt z imbiru.

Produkt został wyprodukowany zgodnie z normami ISO oraz został przebadany dermatologicznie i posiada certyfikat bezpieczeństwa

Inne artykuły o oliwie magnezowej

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oliwy magnezowej i jej działania? Poczytaj tutaj: