Opublikowano

Kuracja magnezowa a kuracja Ojca Beno

Sól Epsom codzienne zastosowanie

Ojciec Joseph Beno Schorr, jezuita, w starszym wieku cierpiał na silne bóle kręgosłupa. Kiedy zawiodła medycyna konwencjonalna, pomocne okazało się stosowanie kuracji magnezowej. Kuracja ta została mu polecona na kongresie Nauk Jezuitów w Porto Alegre przez Ojca Juareza.

Rola magnezu w organizmie

Rola magnezu jest nie do przecenienia, ponieważ wpływa on na szereg procesów, odbywających się w naszych ciałach. Magnez wpływa między innymi na:

  • poprawę trawienia
  • regulację napięcia mięśniowego
  • poprawę koncentracji i pracy mózgu
  • zmniejszenie nadpobudliwości nerwowej
  • prawidłową pracę serca i tarczycy
  • regulację ciśnienia krwi

Kuracja magnezowa

Podstawą kuracji magnezowej jest przyjmowanie chlorku magnezu przez okres od jednego do dwunastu miesięcy, w formie doustnej lub przez skórę.

Metoda doustna

Chlorek magnezu rozpuszczamy w przegotowanej wodzie i otrzymany roztwór stosujemy doustnie. Możemy jednorazowo sporządzić roztwór na 10 dni rozpuszczając 27 g chlorku magnezu w 1 litrze przegotowanej wody lub przygotować roztwór na miesięczną kurację – potrajając dawkę.

Standardową ilością wypijanego roztworu jest 100 ml dziennie, ale w ostrych stanach dawka ta może wynosić nawet 300 ml.

Dzięki stosowaniu tej metody, dostarczany do organizmu magnez doskonale się przyswaja, znacznie lepiej, niż ma to miejsce w przypadku stosowania go w tabletkach. Dzieje się tak dlatego, że magnez w tabletkach może kumulować swoje stężenie w jelicie, doprowadzając do uszkodzenia lub zniszczenia kosmków jelitowych, a tym samym do upośledzenia wchłaniania.

Metoda przezskórna

Zdarzają się osoby, u których występuje upośledzone wchłanianie treści pokarmowej. W takich przypadkach zaleca się równoczesne lub zastępcze przezskórne stosowanie chlorku magnezu. Polega ono na przyjmowaniu kąpieli magnezowych całego ciała lub jedynie moczeniu stóp oraz nacieraniu ciała oliwą magnezową. Przezskórne podawanie chlorku magnezu można również stosować w przypadku nietolerancji doustnego przyjmowania jego roztworu.

Moczenie stóp

Przygotowanie roztworu do moczenia stóp polega na rozpuszczeniu 250 g płatków magnezowych w 2-3 litrach wody. Roztwór taki powinien mieć temperaturę około 40 stopni Celsjusza. Ten sam roztwór można stosować wielokrotnie. Stopy należy moczyć przez około 10 minut. Po wymoczeniu stóp, skóry nie należy spłukiwać ani wycierać, tylko pozwolić jej wyschnąć. Kurację należy stosować przez okres 1-3 miesięcy.

Oliwa magnezowa

Kolejną metodą przezskórnego podania magnezu jest wcieranie w skórę oliwy magnezowej. Oliwa magnezowa jest silnie stężonym roztworem chlorku magnezu. Idealnie nadaje się do masażu tkanek głębokich oraz do nacierania skóry. Wykazuje działanie rewitalizujące, wspomaga układ kostny, poprawia elastyczność skóry i mięśni. Oliwę magnezową przygotowujemy rozpuszczając 100 g chlorku magnezu w 200 ml wody.

Niezależnie od wybranej metody chlorek magnezu przynosi dobre efekty w leczeniu chorób zakaźnych, stanów zapalnych w organizmie, stymuluje układ immunobiologiczny oraz poprawia równowagę psychofizyczną człowieka.