Opublikowano

Jesienna regeneracja organizmu

jesienna regeneracja

Jesienno-zimowy sezon jest najtrudniejszy nie tylko dla naszej skóry, ale też ciała. Kapryśna pogoda, coraz niższe temperatury na zewnątrz, w konsekwencji ogrzewanie i suche powietrze w pomieszczeniach. Wszystko to skutkuje osłabieniem, a także utratą witalności oraz świeżości. Raz na jakiś czas warto zagospodarować chwilę dla samej siebie i wsłuchać się w potrzeby organizmu.

Niezbędna okazuje się wówczas skuteczna regeneracja. W tym celu powinniśmy postawić na zdrową dietę i naturalne kosmetyki. Będą one doskonałym sposobem zarówno na intensywną pielęgnację skóry, jak też jesienną chandrę. Dobre samopoczucie nierozerwalnie wiąże się z promiennym wyglądem. Dlatego domowe sposoby na odprężenie są nam potrzebne o każdej porze roku.

Odnawiająca i regenerująca kąpiel z płatkami magnezowymi

Magnez jest wciąż niedocenianym pierwiastkiem, przez co większość z nas cierpi na jego niedobór. Niemniej jednak okazuje się, że odpowiednio aplikowany, potrafi utrzymywać człowieka w równowadze i nadawać  sił witalnych. Płatki magnezowe to nowoczesny i jednocześnie bezpieczny sposób dostarczania owego pierwiastka poprzez skórę. Dzięki temu nie obciążamy żołądka, a co więcej zapewniamy sobie szybsza wchłanialność.

Płatki magnezowe wykorzystywane są do przygotowania tzw. kąpieli magnezowych, które regenerują oraz odmładzają skórę. Stosowane systematycznie odprężą po ciężkim i stresującym dniu w pracy. Kojące działanie przekłada się na układ nerwowy, przywracając tym samym równowagę ciała oraz umysłu. Gorąca, regeneracyjna kąpiel doskonale wpłynie na zmęczone intensywnym treningiem lub podróżą mięśnie. Kąpiele magnezowe są również łatwym sposobem na zmniejszenie problemów układu stawowo-mięśniowego, co okazuje się szczególnie przydatne, gdy cierpimy z powodu częstych kontuzji. Ponadto kąpiele z wykorzystaniem tego typu produktów, stanowią doskonałe rozwiązanie dla zmęczonych stóp. Nie możemy o tym zapominać, zwłaszcza jeśli większą część dnia spędzamy na obcasach. Bowiem zmniejszają opuchliznę i obrzęki, co dla kobiet  jest wręcz zbawienne.

Oliwa magnezowa – skuteczny sposób na domową regenerację

Każdej z nas należy się chwila relaksu i odpoczynku. Kosmetyki o naturalnym składzie, pozwalają stworzyć SPA w domowym zaciszu. Warto zastanowić się wówczas nad oliwą magnezową, która jest najlepszym uzupełnieniem kąpieli magnezowych. Przeznaczona do bezpośredniego rozprowadzania na skórę. Aktywne działanie produktu sprawia, że możemy ją stosować zarówno jako dezodorant bądź wcierać w dowolną część ciała. Mogą to być nogi, ramiona lub brzuch. Nałożona przed balsamem wspomaga jego działanie. Na uwagę zasługuje fakt, że może być stosowana także przez kobiety w ciąży. Jest to doskonały preparat dla wszystkich osób, które chcą zregenerować obolałe mięśnie i stawy, a także odzyskać witalność oraz sprawność.

Aby się odpcząć wystarczy, że damy ciału to, czego właśnie potrzebuje. Nie musimy tracić pieniędzy na profesjonalne zabiegi. Wystarczy przemyślany zakup, wartościowych kosmetyków. Gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza, relaks w domowym SPA to świetna okazja regeneracji nie tylko ciała, ale i duszy.