Opublikowano

Jesienne bieganie i regeneracja po treningu

Jesienne bieganie i regeneracja po treningu

Bieganie to rodzaj aktywności sportowej, którą można uprawiać o każdej porze roku. W okresie jesienno-zimowym, gdy ciemność za oknem, chłód i opady nie zachęcają do wyjścia na zewnątrz, warto zmobilizować się do treningu biegowego przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Ruch na świeżym powietrzu wzmaga pracę systemu immunologicznego, układu krążenia, ćwiczy wydolność i radzenie sobie z niekomfortową temperaturą. Aby czerpać radość z biegania jesienią i zimą, warto zaopatrzyć się w odpowiedni strój i obuwie. Organizm będzie znakomicie funkcjonował podczas aktywności w okresie jesienno-zimowym, gdy będzie właściwie odżywiony, dzięki odpowiedniej diecie oraz składnikom odżywczym, dostarczanym w kosmetykach do ciała oraz suplementacji. Regeneracja po wysiłku jest niezwykle ważna, zwłaszcza po treningu w niekorzystnych warunkach pogodowych. 

 

 

 

Coś dla ciała, czyli regeneracja skóry

Gdy mięśnie są obolałe, a po treningu jesiennym lub zimowym czujesz zmęczenie, przemokłaś i naraziłaś się na silny wiatr, najlepszym sposobem na regenerację będzie ciepła kąpiel. Do wanny z wodą wsyp sporą ilość magnezowych płatków do kąpieli, pozwól im rozpuścić się w wodzie i korzystaj z kąpieli przez trzydzieści minut, po czym spłucz ciało bieżącą wodą. Płatki magnezowe to czysty minerał, pochodzącego z prehistorycznego biszofitu, którego wchłanianie w strukturę mięśni i stawów jest najefektywniejsze przez skórę. Bezpośrednie działanie płatków na zmęczone mięśnie sprawia, że po kąpieli rozgrzejesz się, a bóle mięśni nie będą odczuwalne. Płatki są doskonałym sposobem na relaksującą kąpiel po ciężkim dniu. Gdy pojawia się ból w miejscu przeciążonego mięśnia, w wyniku kontuzji, zbyt intensywnego treningu, najlepszym rozwiązaniem jest oliwa magnezowa. Stosowana często w masażu sportowym oliwa magnezowa, zawiera kamforę, D-Pantenol, które znakomicie koją ognisko bólu. Kosmetyki magnezowe są dla skóry wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Nie trzeba rezygnować z treningów biegowych, gdy regeneracja zmęczonych mięśni jest tak skuteczna.

 

 

Zimowa dieta wspomaga możliwości treningowe

Jesienno-zimowa dieta różni się od produktów, najczęściej spożywanych latem. W okresie, gdy plony natury są świeże, spożywamy ich duże ilości. Jesienią i zimą, aby dostarczyć organizmowi witamin i minerałów, musimy wybierać warzywa i owoce, dostępne w sklepach. Cytrusy, zawierające dużą ilość witaminy C, obecne w dużej ilości na sklepowych półkach, to nie tylko cytryny i banany. Wybieraj mniej popularne, ciekawe owoce, takie jak papaję, melony, kaki, granaty. Urozmaicenie wpływa na różnorodność składników odżywczych, przyjmowanych przez organizm i pozwala uniknąć znudzenia. Jedz dużo orzechów – orzechy włoskie, laskowe, migdałowe to doskonały dodatek do deserów, owsianki. Ziemniaki, fasole, kasze dostarczą energii i witamin. Unikaj dużej ilości tłuszczu, zwłaszcza pochodzenia zwierzęcego, który warto zastąpić tłuszczem ryb, które świetnie wpływają na kondycję ciała i umysłu.