Opublikowano

Regenerująca kąpiel magnezowa sposobem na opuchnięte stopy

Opuchnięte stopy a niedobór magnezu

Długi dzień w pracy, godziny spędzone przy biurku, zmęczenie, to wszystko sprawia, że wieczorem dokuczają nam opuchnięte stopy. Istnieje wiele sposobów na przyniesienie im ulgi, jednak jednym z najskuteczniejszych jest uzupełnienie poziomu magnezu w organizmie.

Dlaczego nasze stopy puchną?

Opuchnięcia stóp oraz całych nóg (i innych części naszego ciała) powstają na wskutek przesiąkania wody pochodzącej z krwi do tkanek poprzez ścianę naczyniową. Powodów obrzęków i opuchnięć stóp jest wiele – począwszy od nadmiernego spożycia sodu, przez odwodnienie, siedzący tryb życia, zbyt małą ilość aktywności fizycznej, aż po najczęstszą przyczynę, a więc niedobór magnezu.

Magnez to pierwiastek życia

Magnez jest minerałem absolutnie niezbędnym w procesach życiowych wszystkich naszych komórek. Nasze dobowe zapotrzebowanie na magnez waha się pomiędzy 300 a 400 mg. Wbrew pozorom nie jest to wcale tak mało, zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach z powodu stosowania nadmiernej ilości konserwantów żywności oraz nawożenia chemicznego gleb, coraz trudniej pozyskać nam magnez w sposób naturalny. Więcej o istotnej roli magnezu znajdziesz TUTAJ.

Niedobór magnezu

Magnez jest jednym z głównych składników zapewniających prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Jego niedobory mogą powodować między innymi zatrzymanie wody w organizmie, a to z kolei prosta droga do opuchniętych stóp i kostek. Współczesna dieta często nie dostarcza odpowiedniej dawki magnezu. Pozornie najprostszą drogą do jego uzupełnienia jest suplementacja. Jednak stopień wchłaniania tego pierwiastka przez organizm, dostarczanego w formie tabletek, zależy od wielu czynników, a co za tym idzie nie zawsze przynosi pożądany efekt.

Niedobór magnezu, to pierwszy krok do licznych problemów z prawidłowym funkcjonowaniem naszego organizmu. Niedobór tej substancji prowadzi bowiem do zatrzymania wody w organizmie, co skutkuje z kolei powstawaniem obrzęków i opuchnięć. Jeżeli do zbyt małej ilości magnezu dodamy dodatkowo brak ruchu i niezdrowy tryb życia to nasze stopy zostaną wystawione na poważną próbę.

Sposób na opuchnięte stopy

Kąpiel magnezowa ukojeniem dla opuchniętych stóp
Alternatywą dla przyjmowania tabletek z magnezem jest kąpiel w płatkach magnezowych. Ciepła kąpieli z dodatkiem płatków magnezowych jest relaksującym zabiegiem kojącym opuchnięte stopy. Dodatkowo magnez wchłania się przez skórę, dzięki czemu uzupełniane są jego niedobory w organizmie.

Skoncentrowane działanie ma także oliwa magnezowa z dodatkiem kamfory, która nie tylko działa relaksująco, ale również rozgrzewa, co nie jest bez znaczenia w czasie nadchodzących jesienno-zimowych wieczorów.