Opublikowano

Regeneracja po ciężkim dniu dzięki właściwościom magnezu

Regeneracja po ciężkim dniu

Nasz organizm potrzebuje regeneracji po ciężkim dniu. Powodem zmęczenia, słabego samopoczucia i braku energii jest niedobór magnezu w organizmie. Z pomocą mogą przyjść płatki magnezowe, które są podstawowym składnikiem kąpieli uzupełniających ten pierwiastek przez skórę.

Naturalne pochodzenie

Płatki magnezowe powstają w wyniku wydobycia naturalnego minerału – biszofitu. To pochodząca sprzed ponad 200 milionów lat skała powstała na dnie ówczesnego morza, która zawiera przede wszystkim magnez oraz ponad 70 innych związków. Wydobywana w niemieckiej Saksonii z głębokości ponad 2000 metrów metodą ciśnieniową, a jednym z produktów tego wydobycia są płatki magnezowe.

Przygotowanie kąpieli magnezowej

Płatki magnezowe doskonale rozpuszczają się w wodzie, a więc przygotowanie regenerującej kąpieli z ich zastosowaniem jest niezwykle łatwe. Do średniej wielkości wanny należy wlać gorącą – mającą około 38 stopni – wodę. Należy do niej wsypać około 500 gram płatków magnezowych, które po chwili się rozpuszczą. Ważne, by korzystać z naturalnych płatków, nie ich sztucznych zastępników.

Właściwości regenerujące

Gorąca – przynajmniej 20-minutowa kąpiel – rozszerza pory skórne powodując usunięcie toksyn z organizmu i pozwala na wchłonięcie zawartego w wodzie magnezu. Proces przyswajania wspomagają także naczynia włosowate, a powierzchnia skóry – największego organu w organizmie człowieka – zapewnia efektywność wchłaniania.

Efekt końcowy

Uzupełniony poziom magnezu w organizmie zapewnia regenerację ciała – skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna, poprawia się krążenie w organizmie oraz wyrównywany jest poziom energii, która została zużyta w ciągu dnia lub intensywnego wysiłku. Płatki idealnie nadają się dla osób aktywnie uprawiających sport i szukających regeneracji dla zmęczonych mięśni. Jest dobrym rozwiązaniem dla osób uskarżających się na dolegliwości układu stawowo-mięśniowego, a w szczególności dla tych, którzy uskarżają się na niedogodności natury reumatycznej.

Gdzie kupić płatki?

Pamiętając, by nie korzystać ze sztucznych zastępników pochodzących z Chin, należy sprawdzić pochodzenie płatków oraz certyfikaty dopuszczające produkt do sprzedaży na polskim rynku. Dobrym rozwiązaniem są polskie płatki Mg12, które nie są drogie, a zawierają najwyższą jakość biszofitu z niemieckich złóż.